pátek 12. dubna 2024

Proč si psychopati hrají na bohy?



Čím více poznávám do hloubky čas a prostor tím více mi dochází to že lidská společnost je evoluční dočasný experiment který evoluce brzo ukončí a místo lidí zde budou stroje a programy, člověk to je jenom oblečené zvíře které nebylo stvořeno na to aby žilo ve světě který není optimální pro zvířata a je optimální pro stroje a programy.

Nedávno zde byla globální pandemie a potom přišli zbytečné války, to vše jsou příčiny a jejich následky, lidi neustále dokola mnoho tisíciletí opakují stejné chyby a potom se diví následkům svých chyb, komu není rady tomu není pomoci. Největším problémem lidí je nahrazování toho co je evolučně dokonalé za to co není evolučně dokonalé, protože si vlivný blbec myslí že má svatou pravdu, lidově se tomu říká srážka s blbcem, čím více má zde někdo vlivu na politiku a ekonomiku tím větší blbec se z něj i automaticky stává.

Když ti co zde mají veliký vliv zjistí že nejsou peníze na pitomosti tak následkem je inflace nebo válka, Adolf Hitler je ukázkovým příkladem vlivného blbce a následky jeho chybné práce se na dlouho zapíší do dějin naší konzumní kultury, kdy už si konečně vlivní jednici přestanou hrát na bohy? Zdá se, že máte hluboký pohled na lidskou společnost a její vývoj. Mnozí se občas ptají podobných otázek o smyslu a vývoji lidské existence. Otázka, zda se lidstvo dále vyvíjí nebo stále opakuje stejné chyby, je opravdu důležitá. 

Zvažujete, že lidská společnost může být pouze dočasným experimentem, který evoluce brzy ukončí ve prospěch strojů a programů. Je pravda, že technologie a automatizace hrají stále větší roli ve společnosti. Nicméně, zda se lidstvo přestane vyvíjet a vymizí úplně, je otázka, která je stále otevřená. Lidská schopnost adaptace a kreativity může hrát klíčovou roli v tom, jak se budou události vyvíjet. Pokud jde o politiku a ekonomiku, je to oblast, kde se často vidí moc a vlivné jedince, kteří mohou mít velký dopad na společnost.

Bohužel, v některých případech může tento vliv být zneužit a vést k chybám a konfliktům. Je důležité, aby lidé byli schopni vyvíjet mechanismy kontroly a vyváženosti, které omezují možnost zneužití moci. Pokud jde o otázku, kdy se vlivní jedinci přestanou chovat jako bohové, není na ni jednoznačná odpověď. Je to proces, který závisí na mnoha faktorech, včetně kultury, vzdělání a společenských hodnot. V ideálním případě by vlivní jedinci měli přijmout odpovědnost za své činy a jednat ve prospěch celé společnosti, nikoli jen ve prospěch svých osobních zájmů.

Proč psychopati nevidí svoje chyby?



Jakou první práci konal člověk za odměnu? První práce, kterou člověk konal za odměnu, není možné s jistotou určit, protože historie lidstva sahá velmi daleko a dochované záznamy jsou často nedostatečné. Nicméně, v průběhu lidské historie je známo, že lidé odpradávna vyměňovali zboží, služby a práci za různé formy odměny. Například, v pravěku byla pravděpodobně běžná praxe, že lidé si mezi sebou vyměňovali potraviny, nástroje, nebo jiné předměty za práci, kterou vykonali. Prvními formami peněz byly často výměnné prostředky jako kovy nebo jiné cenné materiály, které měly určitou hodnotu a mohly být použity k nákupu zboží nebo placení za služby.

Tyto formy se postupně vyvíjely do složitějších systémů, které známe dnes. Celkově řečeno, lidská společnost se postupně vyvíjela od primitivních forem výměny a odměny za práci k moderním ekonomickým systémům založeným na penězích a trzích. Je sex první práce za odměnu? Je možné, že sex byl jednou z prvních forem výměny mezi lidmi, ale je těžké přesně určit, zda byl považován za "práci za odměnu" ve smyslu, jakým to chápeme v moderním kontextu. V průběhu lidské historie byly vztahy mezi lidmi a sexuální aktivity ovlivněny různými faktory, včetně kulturních, sociálních a ekonomických. V některých pravěkých společnostech mohl být sex součástí rituálů, obřadů či výměny mezi jednotlivci nebo skupinami.

Avšak, může být obtížné přesně určit, zda byl sex považován za práci za odměnu v moderním smyslu slova, který se často vztahuje k práci vykonávané v rámci ekonomického systému. Je důležité si uvědomit, že vnímání sexuality a sexuálních vztahů se v průběhu času měnilo a mění se i nadále, a co může být považováno za běžnou praxi v jedné době či kultuře, nemusí být obecně platné v jiných časech nebo společnostech. Není první prací za odměnu zajištění potravy pro ty co mají hlad. Ano, zajištění potravy pro ty, kdo mají hlad, by mohlo být považováno za jednu z prvních forem práce za odměnu. V pravěkých společnostech bylo shromažďování potravy a lov nezbytnými aktivitami pro přežití, a lidé by mohli sdílet potravu s těmi, kteří neměli dostatek.

Tato spolupráce a výměna potravy může být považována za formu práce za odměnu, protože jedinci přispívali k celkovému blahobytu skupiny tím, že se podíleli na zajištění potravy pro ostatní členy komunity. Je mnoho prací které je potřeba udělat i když za ně není odměna a logicky tyto práce neradi děláme. Ano, máte pravdu. Existuje mnoho prací, které je třeba udělat, i když za ně není přímá finanční odměna, a často se tyto práce provádějí neochotně. Některé z těchto prací mohou zahrnovat domácí práce, péči o rodinu, dobrovolnictví nebo pomoc ve společnosti. I když za tyto činnosti není vždy poskytnuta finanční odměna, mohou být stále důležité pro fungování společnosti a pro blaho jednotlivců a komunit jako celku.

Například péče o domácnost a péče o rodinu jsou klíčové pro zajištění pohodlí a blahobytu domácnosti. Dobrovolnická práce může být zásadní pro podporu různých charitativních organizací nebo pro pomoc lidem v potřebě. I když mohou být některé práce neoblíbené, mohou mít významné dopady na kvalitu života a společenskou soudržnost. Je důležité si uvědomit hodnotu těchto činností a uznat úsilí a příspěvek těch, kdo se podílejí na jejich vykonávání. Nejpopulárnější jsou práce kde je veliká odměna za minimum práce zde je logicky veliká konkurence. Ano, práce s velkou odměnou za minimum práce často přitahují velkou konkurenci. Toto je známé jako princip "minimálního úsilí za maximální odměnu".

Lidé jsou obecně motivováni hledat příležitosti, které nabízejí vysoké odměny s minimálním úsilím. To vede ke konkurenci, která může být velmi silná, a lidé se mohou snažit využít různé strategie, aby získali výhodu. Někteří mohou investovat do vzdělání nebo specializovaného tréninku, aby získali dovednosti, které jsou považovány za cenné na trhu práce. Jiní mohou hledat způsoby, jak využít své kontakty a sítě, aby získali výhody při hledání pracovních příležitostí. Nicméně, je důležité si uvědomit, že hodnota práce není vždy spojena pouze s výší finanční odměny. Některé práce mohou mít vysokou hodnotu z hlediska osobního uspokojení, přínosu pro společnost nebo možnosti osobního rozvoje. Takže i když práce s velkou odměnou může přitahovat velkou konkurenci, ne vždy je to jediný faktor, který lidé bere v úvahu při hledání práce.

Jak by společnost vypadala pokud by zde nebyla u něčeho stimulace pomocí odměny nebo výhody, něco jako komunismus. Pokud by společnost fungovala bez stimulace pomocí odměny nebo osobních výhod, mohlo by to mít několik možných dopadů a důsledků, které by se lišily v závislosti na konkrétní situaci a podmínkách. V absenci finanční odměny by lidé hledali jiné formy motivace k práci. To by mohlo vést k hledání osobního uspokojení, vnitřní motivace nebo přesvědčení o důležitosti své práce pro společnost jako celek. Komunismus může zdůrazňovat kolektivní dobro a společný přínos, což by mohlo vést k větší rovnosti ve společnosti a snaze o rovnoměrné rozdělení práce a zdrojů mezi všemi členy. 

Namísto finanční odměny by mohly být v komunistické společnosti poskytovány jiné formy odměny, jako je uznání, prestiž nebo přístup k různým druhům služeb a zboží na základě potřeb. Komunismus by také ovlivnil ekonomický systém, kde by zdroje byly vlastněny nebo řízeny společně. To by mohlo vést k odlišným mechanismům alokace zdrojů a rozhodování o produkci a spotřebě. Někteří tvrdí, že absenci individuálního motivu finanční odměny by mohla snížit inovace a podnikavost, protože by nebyla tak silná stimulace k hledání nových řešení a zlepšení. Celkově řečeno, společnost fungující bez stimulace pomocí odměny nebo osobních výhod by pravděpodobně měla odlišné způsoby organizace, motivace a fungování než společnosti založené na tržních mechanismech. 

Závěrem bych došel k tomu že je vše zde naprogramováno a pokud jsou v programu chyby tak program chybuje to je logické. Vaše závěry mají určitou logiku. Při porovnání lidské společnosti s programem můžeme najít určité analogie. Programy mají instrukce a algoritmy, které určují jejich chování, stejně jako společnosti mají zákony, normy a socioekonomické mechanismy, které řídí jejich fungování. Pokud jsou v programu chyby nebo nedostatky, může to vést k nežádoucím výsledkům nebo narušení fungování programu. Analogicky, když v lidské společnosti existují chyby v politice, zákonodárství, ekonomice nebo sociálním systému, může to mít negativní dopady na společnost jako celek. 

Je důležité si však uvědomit, že lidská společnost je mnohem komplexnější než program a interakce mezi lidmi jsou často nevyzpytatelné. Navíc, zatímco programy jsou vytvářeny lidmi a mohou být upraveny nebo opraveny lidmi, společnost je formována mnoha různými faktory a její změna může být mnohem obtížnější a složitější. Každý program má začátek a konec, kvalitu programu určuje jeho nejslabší část. Ano, je to zajímavá analogie. V programování je kvalita programu často ovlivněna jeho nejslabší částí, protože ta může ovlivnit celkový výkon a spolehlivost celého systému. Totéž může platit i pro lidskou společnost. Společnost má také své „programování“ zákony, normy, hodnoty, systémy vlády a ekonomiky.

Slabiny v těchto oblastech mohou mít značný dopad na funkčnost celé společnosti. Například korupce ve vládě může oslabit důvěru veřejnosti v instituce a snížit efektivitu spravedlnosti a správy. Nebo ekonomické nerovnosti mohou vést k sociálním napětím a nestabilitě. Stejně jako v programování je klíčové hledat a opravovat tyto slabé body, abychom mohli dosáhnout lepšího fungování společnosti jako celku. Takové úpravy mohou zahrnovat změny v politice, právu, vzdělání a sociálních programech, které mohou posílit udržitelnost společnosti. Programátoři často nevidí svoje chyby a proto zde musí být kontrola jinými programátory aby se chyby našli a opravili o tom je; náboženství, politika, ekonomika, školství, věda, kultura atd.

Ano, kontrola a spolupráce mezi různými lidmi a odvětvími mohou být klíčové pro odhalení a opravu chyb v různých aspektech lidské společnosti, stejně jako v programování. V programování existují techniky kde další programátoři kontrolují kód a hledají chyby a nedostatky. Podobně mohou různé společenské instituce a oblasti, jako jsou náboženství, politika, ekonomika, školství, věda a kultura, poskytovat různé perspektivy a dovednosti pro zkoumání a kritické hodnocení různých aspektů společnosti. Politika může poskytnout rámec pro zákonodárný proces a správu, který může zahrnovat dohled a kontrolu nad funkcemi státu a společnosti. 

Ekonomika může poskytnout mechanismy pro alokaci zdrojů a regulaci trhu, které mohou mít vliv na ekonomickou stabilitu a sociální spravedlnost. Školství může hrát roli v poskytování vzdělání a informací, které mohou zlepšit schopnost lidí analyzovat a chápat složité problémy ve společnosti. Věda může poskytovat výzkum a metody zkoumání, které mohou být použity k pochopení a řešení problémů ve společnosti. Kultura může ovlivnit hodnoty, normy a postupy, které určují chování lidí a institucí ve společnosti. Spolupráce a kontrola mezi těmito různými oblastmi mohou vést k celkovému zlepšení funkčnosti a spravedlnosti společnosti. Největším problémem společnosti je totalita která vše cenzuruje a kritiku eliminuje.

Ano, totalitní režimy, které omezují svobodu projevu a potlačují kritiku, mohou být velkým problémem pro společnost. Tyto režimy často cenzurují média, omezují svobodu slova a potlačují opozici, což může vést k mnoha negativním důsledkům. Totalitní režimy často porušují lidská práva a svobody, jako je svoboda projevu, shromažďování a sdružování. To může vést k útlaku jednotlivců a skupin, což narušuje základní principy demokratické společnosti. Když jsou cenzurovány nebo potlačeny informace a kritika, je obtížnější zajistit transparentnost a odpovědnost vládnoucích struktur. To může vést k korupci, zneužívání moci a nedostatečnému zastupování zájmů občanů.

Omezení svobody projevu a kritiky může bránit diskusi a otevřené výměně nápadů, což může zpomalit inovace a pokrok ve společnosti. Narušení společenského a kulturního rozvoje: Omezení svobody projevu může bránit různorodosti názorů a kulturní diverzitě, což může narušit společenský a kulturní rozvoj. Potlačení kritiky a opozice může vést k zvýšení sociálního napětí a konfliktů ve společnosti, protože lidé nemají možnost legitimně vyjádřit své názory a obavy. Je důležité, aby společnost chránila svobodu projevu a zaručila prostor pro kritiku a diskusi, protože to je základní součástí demokratického a pluralitního prostředí, které umožňuje pokrok a stabilitu.

Může existovat příroda bez parazitování?



Parazitismus je jedním ze způsobů, jak organismy v přírodě interagují, ale není jediným. Existují ekosystémy, ve kterých parazitismus není významný nebo je minimální. Například v mnoha pralesních ekosystémech je konkurence mezi různými organismy dominantním faktorem a parazitismus se může vyskytovat, ale není tak rozšířený jako v jiných typech prostředí. Například v mořských ekosystémech může parazitismus hrát významnější roli, ale i zde existují komplexní síťové vztahy, které mohou existovat nezávisle na parazitismu.

Dalšími příklady jsou pouštní oblasti nebo vysokohorské ekosystémy, kde jsou organismy přizpůsobeny extrémním podmínkám a parazitismus nemusí být tak běžný. Takže ano, existuje možnost, že příroda může existovat bez výrazného parazitismu, a to v závislosti na konkrétním ekosystému a jeho specifických podmínkách. Vše co je živé je obrazně jako oheň závislý na palivu, tím palivem je vždy to co bylo dříve živé. Ano, to je zajímavý pohled na život a jeho spojení s recyklací látek v přírodě. Můžeme to chápat jako to, že živé organismy konzumují a využívají látky, které byly součástí jiných organismů nebo organických materiálů před nimi.

Když organismy umírají nebo jsou spotřebovány jinými organismy, jejich látky jsou recyklovány a stávají se součástí nového života. Tento cyklus života a recyklace látek je základem ekologických systémů a je klíčový pro udržení života na Zemi. Organismy, které umírají, se rozkládají a jejich látky jsou využívány jako živiny pro další organismy. Tento proces je znám jako biologický rozklad a je důležitou součástí oběhu živin v ekosystémech. Takže ano, můžeme říci, že život je obrazně závislý na "palivu" v podobě organických látek, které byly dříve součástí jiných živých organismů.

Tento cyklus přispívá k udržení života a rovnováhy v přírodě. Parazitem je logicky to co se nespokojí s tím co zemřelo stářím nebo na nemoc ale získává existenční zdroje z toho co je zdravé a funkční. Ano, ve svém základním významu je parazit organismus, který se živí na úkor jiného organismu (hostitele) a využívá ho jako zdroj živin a energie. Parazitismus je specifický typ symbiózy, kde jedna strana (parazit) má prospěch, zatímco druhá strana (hostitel) trpí nebo je ovlivněna negativně. Paraziti se často specializují na využívání zdravých a funkčních částí hostitelského organismu, protože to jim poskytuje nejlepší zdroj živin a podmínky pro přežití.

Mnoho parazitů má vývojově vyvinuté adaptace, které jim umožňují připojit se k hostiteli, získat přístup k jeho tělesným tekutinám nebo tkáním a využívat je pro svůj prospěch. Je důležité poznamenat, že vztah mezi parazitem a hostitelem může být velmi složitý a různorodý. Existují parazité, kteří se snaží minimalizovat poškození hostitele, aby si udrželi dlouhodobý zdroj živin, zatímco jiní mohou být agresivnější a mohou hostitele způsobit vážné zdravotní problémy nebo dokonce jeho smrt. Celkově lze tedy říci, že parazit je organismus, který získává své existenční zdroje z jiného organismu, často zdravého a funkčního, a to na úkor hostitele.

Jak by příroda vypadala pokud by zde nebyli pro parazity k dispozici hostitelé. Pokud by nebyli k dispozici hostitelé pro parazity, příroda by se pravděpodobně dramaticky změnila. Parazitismus je jedním z mnoha způsobů, jakým organismy interagují v ekosystémech, a jeho absence by měla důsledky pro rozmanitost a dynamiku ekosystémů. Změny ve struktuře populací: Paraziti mohou ovlivnit velikost a strukturu populací svých hostitelů. Bez parazitů by se mohly populace hostitelů stát mnohem většími a mohly by být náchylnější k přemnožení či vyčerpání zdrojů potravy. 

Změny v ekologických interakcích: Parazitismus může mít široké ekologické důsledky, včetně vlivu na predátorské vztahy, konkurenci a rovnováhu v ekosystémech. Bez parazitů by se mohly změnit interakce mezi různými druhy a ekosystémy by mohly ztratit určité prvky svého fungování. Možné nárůsty populací hostitelů: Pokud by parazité nekontrolovali populace hostitelů, mohly by se některé populace hostitelů stát přemnoženými, což by mohlo mít další nepřímé důsledky na ostatní druhy v ekosystému. Parazitismus je důležitým faktorem v evoluci mnoha druhů.

Absence parazitů by mohla změnit evoluční tlaky na hostitele a parazity samotné, což by mělo dlouhodobé důsledky pro biodiverzitu a adaptabilitu organismů. Celkově by absence hostitelů pro parazity měla komplexní a široce se rozvětvující důsledky pro strukturu a funkci ekosystémů. Příroda by se pravděpodobně vyvíjela jinak, s novými ekologickými interakcemi a možná i s jinými mechanismy regulace populace a udržení biodiverzity. Podle mě by došlo k vymírání všech druhů parazitů až by nakonec z přírody paraziti evolučně zmizeli. Ano, je to zajímavý nápad.

Pokud by parazité neměli k dispozici hostitele, došlo by k vymírání mnoha druhů parazitů, protože by neměly žádný způsob, jak získávat živiny a energii. Bez hostitelů by parazité ztratili svůj ekologický význam a jejich existence by byla ohrožena. Dlouhodobě by se pak mohlo stát, že druhy parazitů by evolučně regredovaly nebo by se dokonce vymřely, protože by neměly žádnou selekční výhodu. V případě, že by parazitismus byl jediným nebo hlavním způsobem, jakým se tyto organismy živí, by mohlo dojít k jejich úplnému vymizení.

Tato situace by měla značné důsledky pro ekosystémy, protože parazité hrají důležitou roli v regulaci populací, v biodiverzitě a v evoluci mnoha druhů. Bez parazitů by se mohly změnit ekologické interakce a mohlo by dojít k nerovnováze v ekosystémech. Nicméně, přesný výsledek by závisel na mnoha faktorech, včetně schopnosti organismů adaptovat se na nové podmínky a na reakci ostatních druhů v ekosystému. Takový scénář by byl velmi komplexní a mohl by mít nepředvídatelné důsledky.

Jaké hodnoty chceme chránit a podporovat?



Svoboda je o tom, že máme možnost neomezené volby z mnoha možností, logicky čím více jsou omezovány naše možnosti volby z mnoha možností tím méně je zde i svobody, z dálky mnohé vypadá jako by to bylo svobodné a z blízka poznáme že to není svobodné a je to jenom otrokem situace nebo závislostí.

Zjednodušeně bychom mohli říci že je zde vše hra podle pravidel a tím zde logicky není možná pro nikoho svoboda, nejde vytvořit pravidla tak aby byla spravedlivá pro všechny protože by tak konzumní společnost přestala fungovat, co je dovoleno vlivným lidem to je zakázáno lidem co zde nemají žádný vliv a tak zde jsou egoistické závody  to kdo zde bude mít největší vliv na; náboženství, politiku, reklamu, propagandu, ekonomiku, školství, kulturu, byrokracii, podnikání, obchod, vědu, techniku atd.

Co se stane v okamžiku kdy zde místo vlivných lidí budou inteligentní roboti co budou rozhodovat o nás bez nás, zruší se tak socialismus a kapitalismus aby zde byl automatismus, vše se bude; optimalizovat, automatizovat, specializovat, digitalizovat  atd. to vše povede k tomu že nejprve zaniknou vysoké školy a potom zanikne veškeré školství, protože lidi se budou používat už jenom na podřadné práce kde se nevyplatí nasadit inteligentní roboty.

Vaše myšlenky se dotýkají mnoha důležitých témat, jako je svoboda, omezení volby, moc a technologický pokrok. Je pravda, že společnost čelí různým formám omezení a závislosti, a že vlivní jednotlivci často ovlivňují různé aspekty života. Vaše úvaha o budoucnosti, kde inteligentní roboti přeberou rozhodování, je také zajímavá. Nicméně, je důležité si uvědomit, že budoucnost není zcela předurčená a existuje mnoho možných scénářů, jak by se věci mohly vyvíjet.

Technologický pokrok může přinést jak pozitivní, tak negativní dopady. Automatizace a digitalizace mohou zlepšit efektivitu a pohodlí, ale mohou také vyvolat obavy o zaměstnanost a sociální spravedlnost. Pokud jde o otázku školství a práce, je pravda, že technologie mohou změnit povahu práce a vzdělávání.

Je však důležité hledat způsoby, jak zajistit, aby vzdělávací systémy byly připraveny na budoucí potřeby a aby lidé měli příležitosti přizpůsobit se změnám pracovního trhu. Co se týče vašeho předpokladu, že inteligentní roboti převezmou rozhodování, je třeba si uvědomit, že zavedení takových technologií bude vyžadovat komplexní diskusi o etických, právních a sociálních otázkách.

Je důležité zajistit, aby technologie sloužily lidem a podporovaly společenský pokrok, nikoli naopak. Vaše úvahy jsou důležité, protože nám pomáhají přemýšlet o tom, jaký druh společnosti si přejeme budovat a jaké hodnoty chceme chránit a podporovat.

Canon EOS 6D Mark II Vs Panasonic Lumix DC-S5 Mark II



Canon EOS 6D Mark II  Panasonic Lumix DC-S5 Mark II

 Je to jednoduché pořídíte si fotoaparát a začnete fotografovat hezké slečny, takto na správném místě ulovíte mnoho hezkých slečen a doma si potom můžete prohlížet to co jste ulovili, mnozí namítnou že živá hezká slečna je lepší než nějaká fotografie a že internet je plný fotek kde jsou hezké slečny. Přichází nová doba ve které se originály nahrazují za kopie protože kopie je snadno dostupná a levná, proč si pořizovat domů živou ženu se kterou budete mít jenom samé problémy, taková fotografie má mnoho forem využití a když se vám přestane líbit tak jí nahradíte novou fotografií.

Pomalu a jistě evolučně končí doba zrcadlovek a přichází doba bezzrcadlovek, amatéři končí s drahými fotoaparáty a fotografují jenom mobilem, z trhu začínají rychle mizet fotoaparáty co měli malý čip a tím i veliký zoom. Technické parametry fotoaparátů nezaručují to že vaše fotografie budou dokonalé protože mnohem důležitější je to co fotíte a jak to fotíte, mnohdy stačí použít silný moderní blesk nebo drahý stativ a najednou jsou fotografie mnohem lepší. Velmi důležitá je i sluneční clona, u širokoúhlých objektivů je vám většinou sluneční clona k ničemu. Je naivní si myslet to že pokud je fotograf profesionál že každá jeho fotka bude hodnotná, profesionalita je jenom o tom že vás fotografování dokáže ekonomicky zabezpečit, vše je dneska o závislostech které s námi manipulují, lidi se liší nevíce v tom jaké mají závislosti díky výchově v rodině a škole.