sobota 31. října 2020

Pandemie eliminuje nejvíce lenochy, jak učinit lidi více aktivními?Nejde si nevšimnout toho že problémem je překonání ohraničení, je to jako sepsání diplomové práce se kterou si nevíme rady a na kterou nemáme dost času. Vždy je problém s tím něco začít a něco ukončit, nejde jenom o lidský problém tento problém je i v přírodě a technice. Připomíná mi to setrvačník, který se obtížně roztáčí a obtížně zastavuje, tím se i vysvětluje proč máme strach ze změn, které nás často čekají.

Vše je zde ohraničeno, což má svoje výhody a svoje nevýhody, ten kdo je doma chce jít ven a ten kdo je venku chce být doma. Deska je poslední den v říjnu a zítra bude zde první den v listopadu, zde není problém překonat ohraničení, protože toto ohraničení je minimální. Někdo řekne, neřeš to, co stejně nevyřešíš, takový je život, řeš to, co lze snadno a rychle vyřešit, jsou lidi aktivní a lidi pasivní, pandemie eliminuje nejvíce lenochy, jak učinit lidi více aktivními?

Z díla poznáme lidi, slova to jsou jenom iluzeKomu není rady tomu není ani pomoci, ti co zde mají díky protekci moc a bohatství mysleli egoisticky mnoho století jenom na sebe a nezajímalo je to jak se mají ti co jsou bezmocní a chudí, takovéto jednání logicky skončí; revolucí, válkou, krizí, pandemií, hladomorem, nezaměstnaností, vandalismem, extremismem, depresí, prostitucí, drogami, atd.

Stát, který zaměstnává mnoho lidí za vysoké mzdy, a vyplácí důchody a podpory, nic hodnotného nevytváří, on jenom přerozděluje zisky z; daní, cla, poplatků, pokut, atd. Je těžké podnikat tam, kde jsou vysoké daně a kde je byrokratické centralizace, která určuje pravila podle kterých nejde se ziskem podnikat. Ryba smrdí od těch co jsou mocensky nahoře a zde rozhodují chybně o nás bez nás, z díla poznáme lidi, slova to jsou jenom iluze.

Příchod pandemie v nahotě odhalil to že nám vládnou amatéři co nezvládnou krizovou situaci. Pokud by mohli volby eliminovat amatérismus u těch co nám vládnou tak by se volby zakázali. Příčinou pandemie je degenerace a přelidnění, potřebujeme globálně zavést kontrolu kvality lidí a nekvalitní jednice budeme optimálně recyklovat, nedostatek zaměstnanců vyřešíme pomocí; optimalizace, automatizace, digitalizace, robotizace, ovladačů atd.

Nejvíce se nákaza rozšiřuje tam kde je blízko sebe dlouho hodně lidí, proto se zavede domácí práce a z domova budeme vše na dálku ovládat. Zavede se zákaz vycházení z bytu a domu, mimo byt a dům se budou pohybovat jenom roboti na akumulátory. Takto zde zvítězí pravda a láska, nad lží a nenávistí na věčné digitální časy.

EU PC geek 2021Starý počítač byl pomalý a tak jsem se rozhodl že si pořídím nový počítač který si nechám u prodejce dílů sestavit, po 12 dnech byl konečně počítač sestaven a tak jsem včera odpoledne vyrazil na výdejní místo na pobočce CZC Háje v Praze, zadal jsem do displeje číslo zakázky a ve skladě mi byl počítač vydán, venku pršelo a tak doprava MHD nebyla příjemná. Doma jsem počítač vybalil z krabice a připojil jej k monitoru, klávesnici, myši, internetu, první problém nastal s tím že počítač neviděl připojení k internetu, to jsem zvládl a po dokončení instalace byl počítač připojen k internetu, jenže nové Windows 10 odmítalo nastavení na automatické přihlášení bez zadávání hesla. 

To jsem vyřešil radikálně tím že jsme Windows 10 přeinstaloval na starší verzi Windows 10, ta starší veze byla z jara 2020. Tím se mi konečně podařilo nastavit automatické přihlášení bez zadávání hesla. Trochu jsem měl problém u BIOS kde bylo pro mě nezvyklé anglické grafické rozhraní od Gigabyte, metodou pokus omyl jsem konečně dospěl k úspěchu. Dále následovalo přidání paměti na velikost 32 GB a to 4x 8 GB, počítač nejprve paměť nechtěl vidět ale nakonec zmoudřel a paměť viděl. Dále následovala instalace dvou HDD jeden o velikosti 8TB a druhý o velikosti 3 TB, to proběhlo poměrně bez velikých problémů. Jako poslední následovala instalace programů ta probíhala dobře. Nakonec jsem provedl aktualizace a vyčistění systému od zbytečných souborů a oprava registru. Taky jsem zakázal defragmentováni SSD disku. 

Součástky nového počítače

 1. AMD Ryzen 3 3100 
 2. GIGABYTE B450M DS3H - AMD B450 
 3. Zalman T5, černá 
 4. Kingston A2000, M.2 - 500GB 
 5. Seagate BarraCuda, 3,5" - 8TB 
 6. Seagate BarraCuda, 3,5" - 3TB 
 7. SilentiumPC Elementum E2, 450W, bulk 
 8. HyperX Fury Black 32GB (4x8GB) DDR4 2666, black 
 9. PALiT GeForce GTX 1650 GamingPro OC, 4GB GDDR6 
 10. Microsoft Windows 10 Home CZ 64bit 
 11. AOC U3277PWQU - LED monitor 32"