Prohledat tento blog

neděle 11. října 2020

Popularita je mýdlová bublinaVzácnou výjimkou jsou hodnoty, které jsou hodnotné dlouhý čas v každém prostoru, hodnoty jsou vázané na čas a prostor, mnohdy stačí něco přemístit do jiného času a prostoru a hodnota se okamžitě změní kladně nebo záporně, jak něco přemístit, tak, aby u toho hodnota stoupla o tom je obchod a podnikání. Přemístíme děti do školy a tím jejich hodnota stoupne, pokud školu dodělají. Přemístíme zloděje do vězení a tím jeho hodnota klesne.

Každý si hledá takové zaměstnání, kde jeho hodnota stoupne, jenže zde se setkáme s konkurencí, jak uspět ve veliké konkurenci bez protekce? Bez protekce nemáte šanci uspět ve veliké konkurenci. Podívejte se třeba na prezidenty, co zde byli před mnoha lety, jaká je dneska jejich hodnota? Antonín Novotný byl ve funkci prezidenta od 19. listopadu 1957 do 22. března 1968, stejně dopadne i současný prezident za 60 let. V politice platí to že sláva je jenom mýdlová bublina.

Ano, lidi dělají chyby a nechtějí se ze svých chyb poučitHodnotné zde je většinou to co je obtížně dosažitelné, logicky to co je snadno dosažitelné to většinou není hodnotné, existují sice výjimky ale z každého pravidla existují většinou i výjimky. Já bych chtěl...

Ano, mnohé je pro nás obtížně dosažitelné a tak je zde toužení které je nám soužením, mnohdy je nám nabízená náhražka, většinou náhražky nedosahují kvality originálu. Nevětší hodnotu má pro lidi; zdraví, popularita, moc, bohatsví, výhody, krása, vzdělání, inteligence, genialita, moudrost, štěstí, atd.

Ano, realita je o konkurenci a reklamě, jedna věc jsou pohádky a ideologie a druhá věc je to že se vše točí okolo protikladů mezi kterými je většinou napětí, každá organizace má svoje pravidla a ten kdo je poruší je potrestán, dále má svoje pravidla i situace a ona nás taky trestá za porušování pravidel.

Život je hrou podle pravidel a každý by chtěl vyhrát jenže to nejde někdo musí i prohrát, úspěch je možný díky tomu že náš konkurent bude neúspěšný, reklama nás klame tím že nám slibuje zázraky které nesplní, peníze vybrané na daních z veřejných záchodů elitě nesmrdí, peníze nejsou špatné ani dobré, problémem je kontrola nad přijmi a výdaji-

Snadno se utrácí a těžko se vytvářejí zisky, jak být snadno a rychle ředitelem nebo prezidentem, na to nikde žádný zaručený návod není, jsou to kariéristické závody ve kterých často nevyhraje ten nejrychlejší ale ten kdo má největší protekci, takový je život, neřešte to co stejně nevyřešíte, lidi dělají chyby a nechtějí se ze svých chyb poučit.

Ano, jsi hříšný vandalZ díla poznáme tvůrce, a dílem všech lidí je mnoho tisíciletí hříšný vandalismus, podívejme se na to kolik je v naší konzumní kultuře násilí, pomocí kterého se mají mocní dobře a bezmocní se mají zle. Naše konzumní kultura je postavená na hříšném vandalismu, co je příčinou toho, že myslíme a jednáme jako hříšní vandalové? Tou příčinou je toužení po pomstě, nejsme spokojení s tím že se nemáme lépe než ostatní a tak se chceme pomstít ostatním, pomocí hříšného vandalismu, je to tak snadné ničit to co nám nepatří. Většina hříšných vandalů ničí i svoje tělo tím že konzumuje; kafe, alkoholické nápoje, tabákové výrobky, tvrdé drogy atd.

Přej a bude ti přáno, dej a bude ti dáno to je lék na hříšný vandalismus, problémem je že hříšný vandal nechce tento lék konzumovat, řešení je jednoduché, přemístíme všechny hříšné vandaly do rezervací a v civilizaci budou jenom autonomní inteligentní roboti na akumulátory, to co nejde opravit to se musí nahradit. Mnozí začnou tvrdit je že urážím a že oni nejsou hříšnými vandaly, zde se dostáváme k pokrytectví, pokrytec věří tomu že je dokonalý, ale zde platí z díla poznáme tvůrce.

Podívejme se z blízka na dílo těch co tvrdí, že nejsou hříšní vandaly a že bychom je neměli přesunout do rezervace, z díla jasně poznáme že jsou hříšnými vandaly, v současnosti máme problém s pandemií která ve velkém eliminuje hříšné vandaly, zde platí zákon příčiny a následku, nikdo neunikne spravedlivému trestu. Pochopte to že vše stvořili protiklady mezi kterými je napětí, není zde žádný všemocný dokonalý bůh, náboženství to je jenom reklama na iluze a zázraky, realita je o protikladech které jsou pevným bodem kolem kterého se zde vše milion let točí a budou pevným bodem i za milion let.