Prohledat tento blog

pátek 11. září 2020

Ano, realita není ideální


Toužení po ideální realitě je zdrojem naší deprese, teorie kterým naivně věříme v praxi selhávají, protože realita není ideální, protože je zde vše evolučním experimentem, i ty jsi dočasným evolučním experimentem, a tak nejsi ideální. Kauzalita praví, že každá chyba má svoji příčinu, pokud je realita chybná, tak to jistě má nějakou příčinu a tou příčinou jsou změny, to co bylo dříve správné to je dneska chybné, vše je v evolučním pohybu, navíc to co je správné pro tebe to je chybné pro mě, nechybují ale jenom lidi, chybují i zvířata a hmyz. Vše je zde ohraničeno protiklady mezi kterými je napětí, tato energie zde se vším pohybuje a tak jedinou jistotou zde naše smrt je.

Každá výhoda kterou nám přinese evoluce nebo věda, je spojená s nevýhodou, když se k jednomu přiblížíme tak se od jiného vzdálíme, jsou zde pevná pravidla která nikdy nezměníme. Civilizace je prioritně o náhražkách a tak jsme nahradili; pravdu za reklamu, lásku za obchod, svobodu za daně, atd. logicky už zbývá jenom to, že nahradíme lidi za autonomní inteligentní roboty na akumulátory, tím se konečně vyřeší trvalý problém s právy a povinnostmi u lidí, nejsou lidi, tak nejsou s lidmi už problémy, vše je zde přeci evolučně dočasně, člověk to byla testovací verze a GVKB robot je finální evoluční verze.

Selhání kontroly v Matrixu


Terorismus při kterém zbytečně umře mnoho lidí je chybou v Matrixu, každý lidský jedinec to je evoluční experiment a předčasné nečekané ukončení experimentu, narušuje v Matrixu statistiky. Matrix je postaven na ohraničení protikladů mezi kterými je napětí a tato energie v Matrixu se vším pohybuje. Jak dochází k velikým chybám kdy třeba letadla plná lidí narazí do dvou mrakodrapů, kde je plno lidí, jenom díky fanatickým teroristům, co unesli čtyři letadla v USA. Zde se dostáváme k selhání kontroly v Matrixu. Kontrola je o tom čemu se dá při kontrole protekce, něco se kontroluje málo a jiné se kontroluje mnoho, pokud je zde veliký problém, tak se většinou i kontrola tomu přizpůsobí tak, aby se problém už neopakoval.

Mnozí si myslí že Matrix je jenom moderní pohádka a že vše jsou jenom náhody. Ve skutečnosti každá náhoda má svoji příčinu, pokud je zde terorismus tak každý teroristický čin je reakcí na nějakou situaci. Proč zde není mezi lidmi láska a pravda a je zde tolik lží a nenávisti? Příčinou je konkurence způsobená výhodami, ti co nemají výhody se snaží pomocí násilí získat výhody, pro blbce jsou výhody návykovou drogou. Proč jsou některé lidské kultury tak agresivní, to jistě musí mít nějakou skrytou příčinu? Problémem je zde chybná výchova dětí, řešením je zde odebrat děti fanatickým blbcům, aby nedošlo k tomu že se z dětí stanou fanatičtí blbci.