Prohledat tento blog

pátek 4. září 2020

Rychlokurz soukromého podnikání


Mnoho lidí by chtělo začít soukromě podnikat ale neví jak na to? Je zde sice mnoho amatérů co by jim chtěli radit pomocí; školení, kurzů, knih, stránek na internetu, atd. jenže to vše je ubohá teorie, která v praxi vůbec nefunguje! Všude kde je možné pomocí práce realizovat zisk tam je jistě i konkurence, je naivní hledat možnost podnikání kde není konkurence, to není podnikání ale je to parazitování. Podniká bylo a bude vždy jako vrcholový sport, pokud jsi líný a hloupý tak se nesnaž soukromě podnikat protože nemáš šanci na to že zde uspěješ, zázraky jsou akorát v pohádkách nebo ve filmech, v realitě je vše podřízeno reálným ekonomickým pravidlům založeným na příčině a následku.

Vše je dneska o jednoduchosti a složitosti, pokud je pro tebe něco jednoduché a pro ostatní je to složité tak v tom bys mohl podnikat a být i úspěšný, problém nastane v okamžiku kdy to co bylo pro ostatní dříve složité to je dnes pro ně jednoduché a tak už nepotřebují specialistu a udělají si to amatérsky sami. Vše je si v principech podobné a tak pro lepší pochopení se už mnoho století používá podobenství dneska tomu říkáme módní populismus.

Rád fotografuji a filmuji a tak mohu na fotografování a filmování ukázat jak došlo k tomu že už nepotřebujeme profesionální fotografy a kameramany, zvládneme to sami stejně dobře, jako profesionální fotograf a profesionální kameraman, díky tomu že se fotoaparáty a kamery optimalizovali a digitalizovaly a vše za nás dneska udělá profesionálně automatika a programy v počítači, tím jsme eliminovali profesi fotografa a kameramana.

Často mediálně slyšíme že prý se zánikem starých profesionálních specializací vzniknou evolučně logicky nové specializace, to je jenom částečná pravda, skutečnost je taková, že nám; modernizace, automatizace, globalizace, atd. bere pracovní místa a možnosti k podnikání, následkem je nezaměstnanost a tím i bída, jako první zanikli místa v zemědělství a dopravě, dneska začínají zanikat místa v továrnách, většina lidí se proto přesouvá do služeb, nebo se snaží být státními zaměstnancem.

Přichází doba ve které bude dostupná zdarma umělá inteligence a ta způsobí dominový globální efekt, kdy začne rychle všude narůstat nezaměstnanost a soukromí podnikatelé začnou krachovat ve velkém. Roboti začnou v továrnách vyrábět roboty a tak robot prezident bude vyznamenávat roboty, otázkou je už jenom jsi na to připraven, že budeš muset za krátkou dobu opustit konzumní civilizaci a žít ve rezervaci jako ubožák.

Windows Vista vs macOS Big Sur


Jak vyléčit civilizaci? V principu každá nemoc vychází z bezmocnosti, a tak to co je bezmocné to je i nemocné, proč je civilizace bezmocná a tak je i nemocná? Naše lidská civilizace je nemocná nemocí která se jmenuje stáří, stáří je nemoc na kterou se jistě umírá. Podívejme se do přirozené přírody zde vše co je staré to je rychle eliminované a většinou to poslouží jako potrava pro to co není staré. Jak došlo k tomu že je zde vše staré, to jistě musí mít i nějakou příčinu, protože vše zde podle kauzality jsou jenom příčiny a jejich následky.

Příčinou stáří civilizace je dobrota k tomu co zde má protekci a není zde socialismus ani kapitalismus je zde mnoho tisíciletí protekcionismus, který vytváří; centralismus, dogmatismus, populismus, idealismus, moralismus, nacismus, komunismus, extremismus, vandalismus, globalismus, atd. z lidí se díky protekcionismu stali loutky na dálkové ovládání a tak zde jsou války ve kterých lidi umírají zcela zbytečně po milionech a pro šílenou elitu je to jenom statistika, pokud ale v nemocnici zemře stářím mocná celebrita, tak se najednou pokrytecky vyhlašuje státní smutek!

Vše je zde o ohraničení protikladů mezi kterými je napětí které vše uvádí do pohybu, ti co zde mají protekci chybně ohraničují protiklady a následkem je nemocná civilizace, z díla spatříme tvůrce, řešením je předat globálně moc a bohatství GVKB umělé inteligenci a GVKB robotům, lidi se přemístí z civilizace do rezervace a zde se oddělí muži od žen, aby se lidi už v rezervaci nerozmnožovali rychle jako myši. Robot prezident bude vyznamenávat roboty a v továrně budou roboti vyrábět roboty, člověk to byla jenom evoluční testovací verze Windows Vista z roku 2007 a finální verzí pro roboty je macOS Big Sur z roku 2020.

Proč se místo na disku zmenšuje


Viníkem může být Windows který si vytváří veliké zálohy při každé veliké aktualizaci a nebo je viníkem bod obnovení. Dalším viníkem je správce počítače který do počítače ukládá data a programy které nepotřebuje a které by se mohli vymazat. Některé veliké drahé programy se chovají jako Windows a taky mají snahu si vytvářet veliké zálohy, jde nejvíce o programy na zpracování videa. Mnozí ztratili trpělivost s Windows a přešli na populární linuxovou distribuci, ti co nejsou ekonomicky omezení investovali do počítače od Apple. Rád experimentuji a tak jsem vyndal ze skříně starý počítač na kterém byl nainstalovaný Windows 10 v době kdy byl na trhu novinkou (rok 2015), zapnul jsem aktualizace a po dlouhé době (10 hodin) zde konečně byl plně aktuální Windows 10 a když jsem zapnul program na vyčistění disku tak ten program smazal mnoho dat a potom jsem vyčistil hloubkově registry kde bylo mnoho vadných odkazů, kdo maže ten rychle jede.