Prohledat tento blog

středa 19. srpna 2020

Vládnou nám hříšní neandrtálci


Už po světě chodím 67 let a mám čím dál větší odpor k hříšníkům. Kromě rodiny nemůžete nikomu věřit a na nikoho se spolehnout. Každý hříšník myslí jenom na sebe, hříšníci netvoří komunity, žijí vedle sebe, ale ne spolu, nadřízení jsou šílenci ve stylu vyždímat a zahodit, kolegové v zaměstnání a škole si jsou vzájemně lhostejní, kam vítr, tam plášť, hledí se akorát na vlastní prospěch. Když jdete třeba po Praze, všude akorát kyselý ksichty, Každý je protivný jak vysoký daně, všude jenom totální neochota.

Sociální sítě na internetu, (Facebook, YouTube, atd.) jsou kapitola sama pro sebe, protože se z toho stal virtuální blázinec, kde každý hříšník bez mozku ventiluje svoje rádoby chytrý názory. To jsme za sto tisíc let nikam kulturně nedošli a jsme pořád neandrtálci? Jo, já vím, že je to marnost a honba za iluzemi, ale poslední dobou mám často chuť být na pustém tropickém ostrově jako trosečník, a tam z plna hrdla křičet, jaký má tohle vše smysl? No nic, jdu si pustit něco na uklidnění

Se vznikem digitalizace se začala rychle měnit civilizace


Ano, jsi zde dočasně. Každý hříšník na světě je zde dočasnou nulou s nulovou hodnotou, mnozí hříšníci z dálky vypadají jako veliká čísla, protože si hrají na; celebrity, prezidenty, ministry, poslance, senátory, diplomaty, krále, šlechtice, ředitele, soudce, profesory, milionáře, podnikatele, rabína, guru, papeže, atd. jenže náš věk je z pohledu vesmíru jenom krátkým okamžikem, který se obrazně podobá mýdlové bublině, která po nafouknutí rychle praskne.

Pokud je hříšník mnoho generací mrtvý, tak už o něm nic nevíme a tak si jej můžeme idealizovat, a tak vznikají svaté kulty, kterým se jako hlupáci klaníme. Rozděluji hříšníky na profesionály a amatéry, mnoho amatérů si hraje na profesionály, z díla ale poznáme kdo je amatér a kdo je profesionál. Jaký to má smysl chodit k volbám, když na kandidátkách jsou jenom samé hříšné nuly, pokud by demokratické politické volby mohli eliminovat; daně, clo, poplatky, pokuty, protekci, cenzuru, reklamu, atd. tak by se volby okamžitě zakázali!

Není zde nikde; demokracie, feudalismus, socialismus, kapitalismus, humanismus, atd. je zde všude mnoho tisíc let jenom protekcionismus! Pokud bychom eliminovali násilím protekcionismus globálně trvale, tak se konzumní civilizace zhroutí a stanou se z nás zase nazí zlí divoši. Se vznikem digitalizace se začala rychle měnit civilizace, přirovnal bych digitalizaci evolučně k vynálezu gramotnosti, kdy jsme se naučili zaznamenat pomocí znaků a písma informace na; pergamen, papír, internet, atd.

Gramotnost vedla nakonec k eliminování dogmatických totalit, které z hříšníků dělali hlupáky a chudáky, cenzura se sice snažila jak mohla eliminovat pravdu a lásku, jenže byl to jenom marný naivní pokus o zachování svaté totality. Hříšníci konečně pochopili to, že bůh to je bohatství, pravda to je pravidelnost, láska to je laskavost, atd. tím došlo k tomu, že už nebylo možné hříšníky pomocí reklamy klamat. Vše skončí už brzo tak, že robot prezident bude vyznamenávat jenom roboty, hříšníci skončí v rezervaci, co bude mimo konzumní civilizaci.