Prohledat tento blog

pondělí 17. srpna 2020

Koupit Canon EOS RP nebo Canon EOS 250D


Pokud chcete fotoaparát využívat jenom na focení tak je lepší Canon EOS 250D a pokud chcete fotoaparát využívat jako kameru na video tak je lepší Canon EOS RP, velikým problémem Canon EOS RP je vysoká cena fotoaparátu a objektivů, navíc jsou objektivy i rozměrné a těžké taky zde je malý výběr objektivů, protože je zde větší snímač. Profesionál si zvolí Canon EOS RP a amatér si zvolí Canon EOS 250D.
Velikým problémem je brzo vybitá baterie u Canon EOS RP to znamená mít sebou několik nabitých baterií a ty často měnit. Ideální by bylo si oba přístroje půjčit a vyzkoušet si je v praxi a potom se rozhodnout, každý má jiné představy o tom jak fotit a jakou kvalitu mají mít fotografie. Dále je třeba počítat u Canon EOS RP s malou hloubkou ostrosti díky většímu snímači to většinou znamená více zkažených snímků.

Rolleiflex 2.8E vs Canon EOS R5


Mnoho lidí hledá jméno boží a to jméno stvořitele všeho je. Já jsem geniální programátor. Vše v nás a okolo nás bylo geniálně naprogramováno díky bohu, pokud by zde nebyl bůh, tak by zde nic nefungovalo a byl by zde jenom mrtvý systém, živý systém je geniálně naprogramovaný. Lidi se snaží být geniálními programátory ale z díla poznáváme že nejsou geniálními programátory protože nepochopili kauzalitu. Kauzalita znamená to že každá chyba má svoji příčinu a pokud tu příčinu nenajdeme a neodstraníme tak se chyby nezbavíme, v čem lidi nejvíce chybují jakákoli rada je zde marná? Nejvíce lidi chybují v tom že neví kdy mají něčemu věřit a kdy mají o něčem pochybovat, věřit lze tomu co se nezmění ani za milion let a pochybovat lze o tom co je zde několik let.
Čas má dost času na to aby mohl eliminovat to co je chybné a ponechal zde to co je správné, smrt je následkem toho že je genetický systém chybný a už není možné jej opravit. Na počátku je vždy chyba a na konci je odstranění chyby, vše se tak zde točí v kruhu a vše se recykluje v kruhu, ano lidi jsou jenom evolučním testovacím materiálem určeným na recyklaci, vše je zde dočasně, trvale zde jsou jenom vesmírné a přírodní zákonitosti co se nemění. Lidi by chtěli pořád s něčím sobecky manipulovat a skládat z malého veliké, jenže lidi dělají chyby, nikdo není dokonalý. Člověk to byla testovací evoluční verze a finální verzí je autonomní inteligentní robot na akumulátory, tak jako zanikli evolučně neandrtálci tak zanikne i současný člověk a místo něj zde budou v civilizaci roboti. Tím skončí problémy s lidmi co dělali chyby a odmítali být dokonalí. Rád fotografuji a tak mě napadá přirovnání že lidi jsou jako Rolleiflex 2.8E a roboti jsou jako Canon EOS R5, o tom to je!