Prohledat tento blog

neděle 12. července 2020

Internet je zlatý důl


Jde jenom o to být profesionálem v něčem co je zdrojem velikého zisku, stačí vytvořit něco jako je vyhledávač Google nebo sociální síť Facebook, mnozí namítnou že na to jsou hloupí a že nemají dost času a peněz něco takového realizovat. Každý by chtěl snadno a rychle být úspěšným jenže tak to na internetu nefunguje, za každým úspěchem je mnoho let dřiny, bez práce není úspěch. Je to o tom čemu dáte protekci, jak si to uděláte takové to i máte, dobrota je žebrota!

V současnosti je za vším protekce, bez protekce nemáte šanci na to být v nějaké specializaci na internetu nejlepším, co je to protekce to musíte z blízka poznat jinak neuspějete. Jedna věc je mít dobrý nápad a druhá věc je najít způsob jak jej realizovat, v principu je nápad semeno které potřebuje dlouhou dobu péči aby z něj vyrostlo to co přinese zisk, z malého vzniká pomalu veliké a potom se to rozpadá na malé, vše je zde dočasně.

Windows 10 vs Neptune 6.5


Každý pohár jednou přeteče tak se uživatel Windows rozhodne opustit Windows a přejde na jiný operační systém, nabídka je rozmanitá a vybrat si z ní není snadné, jednoduché to mají uživatelé systémů Android od Google a macOS od Apple, potom je zde ještě mnoho Linuxových distribucí a taky zde jsou UNIX distribuce. Náhodou jsme našel zajímavou Linuxovou distribuci v češtině, která by mohla vyhovovat těm co opouštějí Windows jde o distribuci kde je vzhled podobný Windows a je zde stabilita Debianu. Navíc je zde nainstalováno i mnoho programů které jsou velmi užitečné už při základní instalaci. Není problém při instalaci uživatelsky jednoduše programově rozdělit disk a tak můžete při startu počítače volit mezi Windows a Linuxovou distribucí Neptune 6.5.

Kdy umělá inteligence nahradí lidskou inteligenci?


Inteligence je o práci s daty, data jsou materiálem se kterým pracuje inteligence a z tohoto materiálu vytváří informace potřebné k řízení a rozhodování. Je to jako u fotografování kdy se programově zpracují data zaznamenaná na digitálním snímači, který je za objektivem, takto vznikne obraz, který nás informuje o realitě. Vše je zde naprogramovaný proces který byl vytvořen a nastaven k tomu aby zde sloužil systému. Pro jednoduché řízení výtahu stačí program, tam kde už program díky složitosti nestačí logicky použijeme inteligenci. 

Jakmile se živé systémy začali svobodně pohybovat časem a prostorem tak už jim nestačili programy a tak u nich evolučně vznikla inteligence, nová doba je spojená s tím že začíná vznikat umělá inteligence která začíná nahrazovat lidskou inteligenci. Najednou zde bude robot rezident který bude vyznamenávat roboty, vaším nadřízeným tak bude umělá inteligence spolupracující s roboty, skončí dlouhé období protekcionismu kdy se na vysoké funkce snadno dostávali staří hlupáci. Takto už brzo zde skončí chození do školy, protože na myšlení a řízení, zde bude umělá inteligence a lidi zde budou jenom na ubohé práce za ubohou mzdu.