čtvrtek 27. dubna 2017

Život v bublině je dočasný

Vše co zde má schopnost se rozmnožovat to žije v bublině která je zde dočasně, vše prochází recyklací a transformací, to co jíme, bylo už milionkrát snědeno a potom se to recyklovalo na novou potravu stejné je to i s informacemi a programy i zde je recyklace a transformace.
Všichni se honíme za iluzemi, jednou jsme nahoře a potom jsme dole, nakonec bublina, ve které žijeme, praskne, a zbude po nás jenom trochu prachu, když je bohatství nahromaděno tak jej snadno získají dědicové, problém nastává, když zemře ubožák, a nejsou zde ani peníze na jeho pohřeb.
Poslední dobou je zde vzácné, když umře nějaký milionář, aby on udělal radost mnoho chudákům, co po něm vše zdědí, ano praskla zde ekonomická bublina a budeme muset změnit politiku a ekonomiku tak aby zde mohla vzniknout nová politická a ekonomická bublina, problémem je že zde není návod jak to realizovat?

Závislost na mobilní digitální technice

Veliký zlom u elektroniky nastal s digitalizací, nejprve se digitalizovala jenom hudba, a později došlo i na televizi, digitalizace znamená, že v levné konzumní technice je zabudován jednoduchý specializovaný počítač, váš mobilní telefon má v sobě počítač, a to i levný mobilní telefon bez operačního systému. 
Subjektivně si myslím, že přechod na digitalizaci, lze přirovnat vynálezu knihtisku, a díky levným knihám a později i levným novinám, se mohla začít civilizace modernizovat a optimalizovat. Svět nemění k lepšímu víra v zázraky a skepticismus, svět mění k lepšímu jenom vynálezy a zlepšováky. Věda a technika nám umožňuje snadnější výstup na existenční vrchol, pokud jsi na dně, tak potřebuješ nutně vědu a techniku, díky které už nebudeš na dně, komu není rady, tomu není ani pomoci
Největším problémem současnosti je nedostatek hodnotných informací, teoreticky by nám televize a internet měli poskytnout hodnotné informace, ale opak je pravdou, jsme zahlcení nehodnotnými informacemi, nebo otravnou reklamou. Chybujeme, protože nemáme hodnotné informace, chybují; dělníci, úředníci, prezidenti, ředitelé, celebrity, vědci, programátoři, atd. někde je nejspíše chyba v Matrixu
Tou chybou je naše hříšnost, naše toužení nás uvrhuje do hříšného toužení, po zakázaném sladkém ovoci, a tak se z nás stávají neznabozi, protože neznáme to, jak žít bez hříšnosti, Bůh není subjektivní osoba, jsou to optimální principy, díky kterým nejsme hříšníky, jde zde o; NEKRÁST, NELHAT, ASKETISMUS, NENÁSILÍ, SKROMNOST, POKORA, MOUDROST, PRACOVITOST, ČISTOTA, OTEVŘENOST.