úterý 15. listopadu 2016

Ano, za vším je zde konzervování hodnot

Abychom nepřišli o to co má pro nás hodnotu tak jsme začali vše, co mělo hodnotu konzervovat, nebo jinak ochraňovat, aby to neztratilo rychle hodnotu. Naše konzumní civilizace má základy v ochraně hodnot před zničením nebo stárnutím, knihy a filmy jsou zakonzervované informační a programové hodnoty.
Pokud se podíváme na vysoké školy z hlediska konzervování hodnot tak zjistíme to, že produktem vysoké školy je zakonzervovaná databáze v hlavě vysokoškoláka, tedy vysokoškolák je informační konzervou. Pokud jste se zase srazili s blbcem, tak jste se srazili se zakonzervovanou databází, v hlavě nějakého člověka. Náboženské staré kultury jsou klasickou ukázkou zakonzervované civilizace, zde spatříme lidi v situaci, která odpovídá dávné minulosti, protože náboženství zde zakonzervovalo evoluční proces.
Nerozumíme starým svatým knihám, protože je zde zakonzervováno mnoho starých informací a programů, které v dnešní době pro nás už nemají žádnou hodnotu. Používáme mnoho smluv, které se snaží zakonzervovat vztahy a zabránit změnám, pokud ve veliké válce zemře veliké množství lidí, tak jsme vlastně obrazně, jenom eliminovali mnoho konzerv, které k ničemu už nepotřebujeme. Pokud někdo přijde s tím, že bychom to s tím konzervováním všeho neměli tak přehánět, bereme jej za naivního hlupáka, vždyť je konzervování tak ekonomické a logické.
Nabídka konzerv převyšuje poptávku a nepomáhají slevy ani reklama, moderní věda a technika dokáže vyprodukovat rychle a levně obrovské množství zakonzervovaných hodnot, a tím logicky přichází inflace a deprese u národů i jedinců, máš deprese tak do svojí konzervy dej trochu chemie, a už nebudeš mít deprese, to že ti chemie zničí zdraví to nevadí.
Někdy lidi vyjdou do ulic protestovat proti konzumní civilizaci, která z nich učinila levné konzervy, jindy lidi zase stávkují, jenže nic se nezmění, lidem se naslibuje to, že se budou mít lépe díky změnám, co jsou na povrchu, ale jde jenom o drobné bezvýznamné změny, na konzervy se nalepí jiné nálepky a místo socialistických konzerv, zde jsou kapitalistické konzervy.

Nekrmte konkurenty

Proč je zde v depresi; ekonomika, politika, morálka, spravedlnost, kvalita, čistota, psychika, atd. příčinou je to že krmíme konkurenty, hlad musí konkurenty donutit k tomu, aby se změnili k lepšímu, dobrota ke konkurentům má za následek naši žebrotu, každý se musí přizpůsobit rychlým systémovým změnám, a pokud to zde on nezvládne, tak může odejít jinam, kde to zvládne.
Musí skončit období, že nejvíce ze společných peněz dostane nepřizpůsobivá sociální skupina, co nejvíce mediálně křičí, že se zde má existenčně zle, konzumní společnost nemůže být sociálním ústavem pro lenochy a hlupáky. Je třeba skončit s povrchním rozdělováním lidí, nemáš peníze na jídlo a bydlení, tak profesionálně pracuj a vydělej si na jídlo a bydlení.
Neseženeš zde v naší společnosti práci za mzdu, tak z naší konzumní společnosti odejdi tam, kde seženeš práci za mzdu, svět je veliký, a jistě se někde uživíš. Společnost, která je sociální, má za následek úpadek kvality a jistoty, až nakonec vše dospěje k zániku sociální společnosti, statistiky v nahotě odhalují to, že ten kdo ekonomicky a politicky chybuje, ten v depresi i je.
Pokud je v přírodě nedostatek potravy, díky změnám v počasí, dochází zde automaticky ke snaze o přemístění na jiné místo, kde je dostatek potravy, nebo se rychle snižuje počet zvířat, stejně musí i fungovat naše civilizace. V mnohém se můžeme poučit u Kanady, její politika a ekonomika je evolučně mnohem dále než naše politika a ekonomika, nemá logiku a smysl vymýšlet něco co je v Kanadě už vymyšleno, a otestováno v praxi, zde nemají problémy s nepřizpůsobivými občany, co se chovají jako ekonomičtí vandalové.

Jaký počítač je nejlepší vánoční dárek?

Nabídka počítačů se podobá nabídce mobilních telefonů, vybrat si zde správně není rozhodně snadné a jednoduché. Osobně doporučuji střední cestu, velmi levné a malé počítače jsou jenom hračky s krátkou životností a velmi drahé a veliké počítače běžný uživatel nevyužije, a jenom bude zbytečně plýtvat penězi a místem v bytě. Nejlepší je si nechat počítač sestavit, někteří prodejci dílů vám jej dokonce i sestaví zdarma, pokud si na sestavení počítače sami netroufáte.

Ano, vůl nemá 30 dní pevnou vůli

 1. Centralizace je založená na parazitování, aby mohl být v centru pro elitu ráj, tak musí být daleko od centra peklo, v centru je ten kdo nemusí už řídit auto, protože on má služebního řidiče, co řídí drahé služební auto. Nemoc a bohatství nelze dlouho utajit, rovnost je zde jenom ve smrti, z prachu vše povstává a v prach se to i jistě navrací, kde ale vzít prachy?
 2. Vše je manipulováno pomocí trestu a odměny, ten kdo autority pokorně neposlouchá, musí počítat s tím, že zle zde skončí. Jsou zde jednoduchá pravidla a jednoduché rituály, podle kterých zde vše funguje po mnoho tisíciletí beze změn, mění se jenom podle módy trochu povrch konzumního systému, aby byli naivní diváci spokojení.
 3. Vůl nemá pevnou vůli, o tom to zde už mnoho tisíciletí je, byli jsme násilně vykleštění pomocí svaté ideologie (pohádky, mytologie, pověry, kulty, rituály, fetiše, svaté knihy, politika, reklama) která z nás naivní voly učinila.
 4. Místo lidové moudrosti, věříme politickým a ekonomickým hloupostem, co zde hlásají ti, co jsou v centru civilizace, a mají zde imunitu a mnoho výhod a jistot. Kam vše vlastně evolučně směřuje, co nás zde bude čekat v blízké budoucnosti, co zanikne a co vznikne?
 5. Vše směřuje k dálkovému ovládání, vše bude na dobíjecí baterky, drahý mobilní telefon, ukazuje naši závislost na novém systému, co je na dobíjecí baterky. Už jenom zbývá inteligentní robot na dobíjecí baterky, který nahradí konzumní voly, co musí chodit do školy a zaměstnání jako volové.
 6. Doma jako volové koukají na ubohou televizi, a konzumují ubohé drogy a ubohé potraviny, jako tupí volové, sociální sítě na internetu jasně ukazují to, že zde jsou jenom tupí volové, co nemají pevnou vůli, díky které by dokázali říci, už nechci být volem, nebo veselou krávou, po celý život, a chci být normálním člověkem, který nelže a nekrade.
 7. Všichni, kteří se pokoušejí hubnout, mají co dělat se svou vůlí. Hubnutí je významnou prověrkou její síly a vytrvalosti. Pokud však zjistíme, že je naše vůle slabá a krátkodobá, může nás napadnout několik otázek. Kde se vlastně vůle rodí, čím roste a sílí? Proč je jiná, když se jedná o různé věci? Proč je právě při hubnutí tak slaboučká a nepomáhá nám?
 8. Vůle je vlastně zkrácené slůvko volba. Jde o vnitřní, duševní proces, v němž se rozhoduje o tom, co člověk v následných chvílích udělá. V psychice totiž někdy dojde k jednoznačnému souhlasu všech rozhodovacích sil, někdy se to v nás však "tříská, pere, vaří" a není vůbec jisté, která možnost zvítězí nad ostatními.
 9. Proto se leckdy divíme tomu, že i při velké touze hubnout nás vůle neposlouchá, volí za nás jiné kroky než ty, které by hubnutí zajistily. Chceme hubnout, a přejíme se, chceme nastartovat dietu, a jako by něco v nás naši vůli totálně paralyzovalo. Přitom často víme zcela přesně postup hubnutí a mnohdy ho máme v minulosti úspěšně vyzkoušený.
 10. Vypadá to, jako by vůle byla nějaká součástka naší psychiky, která může být poruchová. V psychopatologii je naprostý nedostatek vůle k životu jako takovému nazýván abulie. Je to stav chorobný, obvykle je to jeden z příznaků závažného onemocnění, jako je třeba hluboká deprese.
 11. To je však celková nemožnost, neschopnost vyvinout jakoukoli aktivitu. Slabá vůle v oblasti hubnutí však není výrazem psychické nemoci. Vždyť dotyčný člověk může být v mnoha oblastech svého života velmi usilovný a vytrvalý. Jen hubnout se mu nedaří. Je to proto, že naše vůle je nikoli psychická "součástka", ale proměnlivý proces rozhodování a realizace zvoleného rozhodnutí. Tohoto rozhodovacího procesu se účastní několik významných vnitřních sil.
 12. Jde o sílu, již nám dává náš mozek, tedy o sílu myšlenky, myšlení, přemýšlení. Náš rozum, naše rozumové uvažování, přemýšlení, hodnocení a posuzování je mnohdy silou nad ostatními vítězící. Jednáme-li rozumně, pak jsou naše kroky, činy, jednání, přesně řízeny mozkem a my děláme věci rozumné, jednáme rozumně.
 13. Při hubnutí jsou příznaky racionálně řízeného chování - přesné plnění zásad účinného redukčního postupu, bez "hříchů" a prohřešků. Vládne-li rozum, jíme denně malé porce, převážně zeleninu a cvičíme zcela pravidelně. Pokud by v naší psychice vládl jen rozum, byli bychom trochu podobní počítačovým robotům, které žádné vášně ani deprese neovlivní.
 14. Přes naše smyslové orgány, oči, chuťové buňky atd., se v nás vytvářejí vjemy, tedy informace o realitě. Vnímáme vůni upečených buchet, vidíme nádheru za výkladem cukrárny. Naše vjemy nás k některým skutečnostem mohou neodolatelnou silou přitahovat.
 15. Nebo naopak vidíme svou obézní matku, slyšíme, jak ji za její tloušťku v hádkách ponižuje otec. Vytváří to v nás odpor k tloušťce i k tomu, co ji způsobuje, k jídlu. Síla vnímání i toho, co jsme vnímali a zapamatovali si, může být významným "závažím" na misce vah, našich úvah, našeho rozhodování, jak jednat. Je to tedy spolutvůrce naší vůle.
 16. Kdybychom měli jen rozum, byli bychom všichni štíhlí. To, že se nazýváme bytosti rozumné, je však poněkud neúplné. Vždyť život chce každý z nás prožít naplno! Znamená to plnit se myšlenkami? Kdepak, my ho chceme naplňovat prožitky, chceme ho vychutnávat smysly i prožít v něm ty nejkrásnější pocity, city, lásky i vášně. Život je prožíván, jinak je prázdný.
 17. Bez radosti, nadšení, pohody i pocitů štěstí je život velmi chudý. Naše emoce, jejich prožívání jsou silou, která může i "hory přenášet". Naše nadšení zvětšuje naše fyzické i psychické síly, láska k dítěti vede k sebeobětování, nenávist k vraždě.
 18. Emoce jsou silou, která může ovládnout chování i ve chvíli, kdy rozum říká ne. Všichni děláme věci nerozumné. Naše zamilovanost nám může významně dodat energii do hubnutí, toužíme se přece partnerovi líbit. Naše depresivní pocity nás naopak "stáhnou" k přejídání, k porušení diety, k jednání, které vůbec nechceme.
 19. Aby to naše rozhodování bylo ještě komplikovanější, jsou v psychice síly další, jež člověka postrkují či "popotahují" k určitému chování, k dosažení uspokojení toho, co naše duše z nějakého důvodu potřebuje.
 20. Tyto síly nás rozhýbávají, pohánějí k činům. Jsou to vnitřní pohnutky, popudy, pudy, motivy našeho jednání. Některé jsou vrozené, jako pud potravní a sexuální. Jiné během života vznikají - jako třeba potřeba být pro jiné přitažlivý nebo být přijatelný pro ostatní.
 21. Síla motivů je v různých lidech různá, někde a někdy má třeba motiv být štíhlý obrovskou sílu a hraje pak v chování dominantní roli. Jinde je tentýž motiv příliš slabý, nezáleží nám v té chvíli na štíhlosti natolik, abychom udrželi redukční režim. Lidských motivů je nepřeberné množství, některé jsou i protikladné. Potřeba být štíhlý se může zastavit o vnitřní strach z hladovění a strádání, jde proti potřebě být v psychické pohodě.
 22. Celé to předchozí vysvětlování bylo určeno k tomu, abychom si alespoň trošku přiblížili, co vše je ve hře, když se naše psychika o něčem rozhoduje, co určuje její volby, co jí dává sílu a vytrvalost, co je naše vůle. Je to sakramentsky složité a ve skutečnosti v naší psychice ještě o dost složitější. Je dobré to vědět a přestat si proto vyčítat, že naše vůle je slabá.
 23. Není slabá, jen na miskách vah v nás vítězí síly silnější. Různé síly vládnou za různých okolností tomu, co se děje, lépe řečeno, tomu, co činíme, ať již vědomě nebo podvědomě. Je to v té duši tak trochu jako v pohádce "O dvanácti měsíčkách".
 24. Nemá smysl si za to tedy dávat vinu, obviňovat se, že nejednáme stoprocentně rozumově, zkrátka, že nejsme dokonalí. Jsme křehcí, citliví, slabí i silní, moudří i nemoudří. Jsme "beránci", kteří se snaží s výsledky střídavými. Jsme nedokonalé lidské bytosti a jsme takoví všichni.
 25. Nedomnívejme se však, že jsme jen hříčkou v rukou našich vnitřních sil. Člověk je přece jen schopen své vnitřní síly dostat pod kontrolu, a tím vylepšovat své šance ovládat a regulovat své jednání, mít pod kontrolou a zvládnout i zátěžové situace, v nichž se k moci derou emoce ničící naše úmysly.
 26. Vůli, sílu jít za svým vytyčeným cílem systematicky a vytrvale, je možno pěstovat, posilovat. Postupným překonáváním překážek i sebe sama se utužuje vůle jako svaly, které posilováním mohutní, sílí, zpevňují se.
 27. Někteří z nás jsou schopni pěstovat svou silnou vůli sami. Mají odvahu jít proti překážkám, umějí překonávat strach, strádání, nadměrnou zátěž. Prosadí svou vůli i proti nim. Jsou obdivuhodní a silní. Většina z nás však má v některých oblastech vůli silnější, v jiných slabší.
 28. Jít proti potravnímu pudu, proti slastným pocitům z dobrého jídla, proti všemu, co jídlo kolem nás přináší, do redukčního jídelníčku, není vůbec lehké. Téměř nikomu samotnému se to nedaří. Je však cesta, jak i se slabou vůlí vše překonat a dospět ke štíhlosti.
 29. Tou zázračnou posilou je spojení slabých sil dohromady. Z tohoto spojení si pak každý vezme posilu právě pro tu svou vůli. Na vysokohorského obra se také nikdo neškrábe sám. Jít společně, to znamená mít šanci dosáhnout cíle.
 30. I v hubnutí tedy platí "bude-li nás víc, nebudeme se bát hubnutí nic". Proto jsou tak posilující a účinné všechny společné formy hubnutí. Hubněte třeba s redukčním spolkem. Ověříte si, že i ta "slabá vůle" se může proměnit v silnou.

Ano, budeš GVKB digitalizován

Je třeba začít nahrazovat staré za nové, starý člověk potřeboval ke svojí existenci genetické tělo, nový člověk už nebude potřebovat genetické tělo, ale on bude jenom inteligentním systémem, který se bude specializovat na kontrolu a řízení v nějaké specializaci. Na fyzickou práci zde budou stroje a roboti, člověk zde bude jenom na psychickou práci.
Naše fyzické tělo omezuje mnoho naši psychiku, a uzavírá lidskou psychiku do sobecké pevnosti, ve které sobecky hromadíme hodnoty, a tím způsobujeme problémy svému okolí. Je třeba začít s digitalizací lidí, půjde o přelomovou evoluční změnu v naší civilizaci, vše se bude muset transformovat od základů, mnohé zanikne, aby mohlo vzniknout mnoho nového.
Lidské genetické tělo je zastaralý model zaměstnance a funkcionáře, tělo a mozek je obrazně jako parní stroj, nejsme už pro zaměstnavatele ekonomickým přínosem, a tak je zde snaha nás nahradit stroji a roboty. Tak jako už ve městech nepoužíváme koně, tak se musíme smířit s tím, že už nebudeme používat genetická těla.
Neber si to osobně, že budeš GVKB digitalizován, a tvoje tělo bude eliminováno, vše je zde dočasně a smrt by stejně brzo ukončila tvoji existenci. Zavede se nový GVKB globální daňový systém, a ten kdo nezaplatí GVKB daně v termínu, ten bude automaticky digitalizován, a jeho tělo bude ekologicky eliminováno, už zde nebudou problémy s nepřizpůsobivými ekonomickými přistěhovalci, co se chovají vandalsky k naší civilizaci.
Díky GVKB digitalizaci se eliminuje degenerace a přelidnění, na světě za několik let zůstane jenom 1% světové lidské populace a 99% světové populace bude digitalizováno a eliminováno, takto konečně láska a pravda zvítězí na věčné GVKB časy nad nenávistí a lží.