čtvrtek 25. srpna 2016

Ano, kontrola elity je základem fungující civilizace

Statisticky je většina diplomových prací bez hodnoty, představme si že by diplomové práce posuzovala globálně jenom umělá inteligence, a kladla by důraz na hodnotu, tím by většina vysokoškoláků neudělalo vysokou školu.
Konečně by vysokoškolský diplom měl nějakou hodnotu, a na vysoké školy by se už nehlásili lidi, kterým jde jenom o to, aby měli papír na to, že nejsou hloupí, a že tak mohou dělat něco složitého. Umělá inteligence by dělala i ústní zkoušky, aby odhalila lidi, co si zaplatili udělání diplomové práce, a tak se snažili získat diplom pomocí podvodu.
Dále by se zavedlo to, že bude diplomová práce platit jenom jeden rok, a pokud se nepředloží za rok nová diplomová práce, tak se vysokoškolákovi odebere vysokoškolský titul, u aut jsou taky pravidelné technické zkoušky, a mnozí specialisté taky musí chodit na pravidelné zkoušky. Zaměstnavatel by dal výpověď zaměstnanci, který si neobnovil v termínu diplomovou práci.
Podívejme se na sport, zde je to podobné, dneska jsi na vrcholu, a zítra už na vrcholu nebudeš. Pokud chtějí zaměstnanci výhody a jistoty od zaměstnavatele, tak si to musí i zasloužit, je třeba začít globálně škrtat vše, co bylo chybné, a tak zabránit tomu že chybní lidé, zde mohli ve vysokých funkcích amatérsky chybovat jako; politici, byrokrati, profesoři, soudci, diplomati, ředitelé, lékaři, atd.

Ano, je zde moderní digitální Bůh, který od nás požaduje čas a peníze

Vše zde vypadá uvnitř jinak než na povrchu, ten kdo spěchá, zná vše jenom povrchně a tak chybuje, vše zde jsou obrazně nádoby ve kterých je něco zajímavého nebo hodnotného. I naše tělo je nádobou, ve které je mnoho buněk a mnoho informací a programů, abychom se mohli podívat do člověka musíme jej nejprve uspat, a potom spatříme co je uvnitř člověka, a tak víme, jak člověk funguje, a jak jej v nemocnici můžeme opravit. Nádobou může být třeba i USA z globálního politického pohledu, zde jde o velmi velikou nádobu, ve které je mnoho lidí a tím i mnoho existenčních lidských problémů.
Někdy je zde snaha o to, aby se do nádoby nedívali amatéři a dívali se tam jenom profesionálové, jde zde třeba o tablety, které nejde rozebrat klasicky pomocí šroubováku. Podobně je na tom lidská psychika, která taky nejde rozebrat pomocí dialogu, protože je uzavřená před evolučními změnami, některý evolučně porouchaný člověk zde mnoho chybuje, a tak zabije mnoho cizích lidí, mnoho cizích lidí okrade o peníze, nebo aspoň o jejich soukromý čas.
Někdy chybují i technické přístroje, mám třeba digitální hodiny s budíkem a teploměrem, co se sami seřizují díky rádiovému signálu, zjistil jsem, že tyto hodiny nejsou přesné, vše jsem vyřešil vyndáním baterky na krátkou dobu a tím si hodiny pomocí signálu načetli konečně správný čas. Restartování umožňuje to, že vše naběhne od začátku, u Windows 10 je restartování už přehnané, nedávno zde byla veliká aktualizace, a trvalo velmi dlouho, než se vše v operačním systému změnilo k lepšímu. Internet a počítače to je nový konzumní svět, který se stává jistě novou svatou digitální vírou, místo starého svatého Boha požadujícího od nás pokoru a štědrost, je zde moderní digitální Bůh, který od nás požaduje čas a peníze.