Prohledat tento blog

čtvrtek 23. července 2020

Zaostalost je následkem informační krize


Většina lidí na světě je zaostalá a žije v zaostalém systému, jejich zaostalost je následkem informační krize. Od narození do smrti jsme zaplavení informacemi jenže tyto informace nemají pro nás žádnou hodnotu, je to jako když máte žízeň a k pití je jenom slaná mořská voda která nejde pít. Podívejte se na Bibli, to je klasická ukázka informací co pro vás nemají žádnou hodnotu, a přesto se tato svatá kniha pořád na světě tiskne. Kauzalita říká že každý lidský problém je způsoben lidmi, ptejme se kdo z lidí může za to, že je zde dlouhodobě všude informační krize?

Pachatelem jsou lidi co jsou nahoře, díky protekci kterou si nezaslouží, ryba smrdí od hlavy! Zde se dostáváme k selhání kontroly kvality u lidí, je třeba začít globálně s kontrolou všech lidí na kvalitu tělesnou s psychickou, nekvalitní genetický materiál se optimálně recykluje, každý je zde díky přelidnění snadno a rychle nahraditelný, nebudou zde pro nikoho výjimky a imunita, padni komu padni, lidi si začnou vážit zdraví, protože jim dojde to, že nemoc a degenerace je jistou cestou do krematoria.

Ano, lidem straší v hlavě


Nejprve se lidi straší čertem a potom se straší; bídou, nezaměstnaností, pandemií, válkou, krizí, bohem, atd. lidem straší v hlavě je třeba lidem hlavu každý měsíc vyčistit aby jim v hlavě nestrašilo, začneme vyrábět automatické GVKB čističky na lidské hlavy a tím zde už nebudou strašidla. Stroje nemají strach protože nemají inteligenci, strach to jsou informace které nám říkají co je chybou dělat a tím s námi manipulují, lidi si neumí představit kulturu bez strachu. Strach je třeba mít pod kontrolou je to jako s řízením auta, přichází doba ve které se bude vše točit okolo programů a databází, jak si to každý udělá takové to i bude mít.

Statistiky odhalují největší problémy lidí


Nejlépe lidské problémy odhaluje počet sebevražd, pokud se podíváme na lidi co nejvíce páchají sebevraždy tak zjistíme že jde o lidi co se ocitli v situaci kterou nezvládnou vyřešit, v minulosti zde byla organizace ve které jsme si pomáhali a měli se rádi, dneska zde jsou organizace kde si nepomáháme a nemáme se rádi, následkem je nárůst sebevražd. Současné organizace jsou jako armáda ve které je vše založeno na násilí a tak zde není láska.

Z lidí se tak stali jenom vojáci bez citu, ten kdo pracuje pomalu je za to okamžitě potrestán. Války v nahotě odhalují to, že myslíme a jednáme jako divoká zvířata, vítězství je více než život člověka. Čím více je civilizace vyspělá tím více je tam vojáků aby zajistili pořádek a bezpečnost, pro ubožáky nejsou peníze, ale pro armády jsou peníze. Problém je v kontrole která eliminuje problémy, potřebujeme globální umělou inteligenci která zde bude všemu vládnout a nebude dělat chyby jako lidi.

Z dálky vypadá vše lépe


Lidi mluví o tom čemu nerozumí a mlčí o tom čemu rozumí, o tom to zde je pořád dokola, ano z dálky vypadá vše lépe. Pokud chceš vypadat lépe, tak tě musí každý poznat jenom z dálky, pokud bychom poznali boha z blízka, tak bychom v něj přestali věřit. Problém je zde v tom že když se k něčemu pracně a draho přiblížíme tak se od jiného zase vzdálíme, následkem je zde u lidí veliká povrchnost a neochota se k něčemu trvale přiblížit. Z dálky vypadá král jako bůh, z blízka spatříme opici se zlatou korunou na hlavě. Vše je zde hra ve které každá opice chce mít na hlavě zlatou korunu, tím jak se po sobě opičíme tak se z nás stávají opice, originalita je zde jenom vzácnou výjimkou.

Ano, pro nikoho zde nebudou výjimky a imunita


Tak si na vás posvítíme, tím že vám dáme do hlavy GVKB čipy, skončí období protekce, ve kterém se měli dobře lháři a zloději. Kontrola je pevným bodem pro fungující civilizaci, skončí vaše snahy pomocí násilí dosáhnout svých sobeckých cílů, díky GVKB čipům už nebudete muset existovat jako dobytek, ale budete existovat jako GVKB lidi, co nelžou a nekradou. Do všeho se dneska dávají čipy a tak logicky dojde i na tebe, a pro nikoho zde nebudou výjimky a imunita, padni komu padni.

Mnozí namítnou že něco takového se nikdy nikde nestane, protože by nikdo s něčím takovým nesouhlasil, váš souhlas není potřeba, dostanete čip už při narození a tak nebudete ani vědět jak vypadá skutečná realita a budete po celý život existovat jen ve virtuální realitě. Civilizace je o tom nahradit přirozené umělým, tak jako zde jsou umělé hmoty tak zde bude pro tebe i umělá GVKB realita, jde už jenom o to kdy na tebe dojde řada, až bude pro všechny dostatek čipů.

Je Ježíš Kristus neznaboh?


Ano, je to tak, Ježíš Kristus je neznaboh, který nezná boha, a ještě se drze vydával za božího syna. Podívejme se na to jak hříšně myslel a co říkal Ježíš Kristus, je to jenom samé rouhání proti pravému bohu a tak byl za to logicky i ukřižován, kdo nebo co je to bůh, který je nám všem svatým? Bohem je to co zde se vším dokáže manipulovat trvale, a co je největším manipulátorem? Největším manipulátorem je energie fyzická a energie programová, jenom energie mohla stvořit z ničeho vesmír a potom život a člověka, bez energie je zde jenom kámen který je nám k ničemu.
Vše se točí všude okolo energie, bez energie nelze existovat, energie je potřeba k jakékoli práci, vše zde je proto závislé existenčně na energii a tak je nám energie bohem. Smrt to je odpojení od existenční energie, je to jako když zhasne v bytě světlo, díky tomu že jsme vypnuli světlo vypínačem. Vše zde soutěží a bojuje o zdroje, bez zdrojů nemůžeme existovat, než začnete něčemu věřit tak nejprve prověřujete, lidi lžou a kradou jako straky.

Sociální sítě by se měli eliminovat


Statistka jasně říká že sociální sítě jsou zloději času a zloději peněz a zloděje je třeba eliminovat, internet nebyl stvořen k tomu aby na něm byli veliké sociální sítě ale byl stvořen k tomu aby lidem dával dostatek času a bohatství. Sociální sítě jako je; Facebook, Instagram, Twitter, Linkedln, YouTube, atd. zná každý kdo používá internet, existují i lokální sociální České sítě jako je lidé a zpovědnice, ale zde je malá návštěvnost.

Sociální síť se snaží nahradit; rodinu, školu, práci, kulturu, politiku, podnikání, atd. jenže ono to nefunguje, protože dobrota je žebrota! Problémem je zde anonymita, kdo se stará o cizí ten brzo přijde o svoje. Jako sociální systém bohatě stačí televize a rádio, zde není problém s šílenci co mají šílené nápady.

Ano, díky politickým slibům máme blbou náladu


Krize je zde díky inflaci. Ekonom GVKB s několikaletým předstihem předpověděl světovou finanční krizi. V rozhovoru GVKB říká, že krize zdaleka nekončí a varuje před hrozbou inflace i rizikem vypuknutí vážnějších konfliktů. Bohatí dále zbohatnou, protože se mohou mnohem lépe proti inflaci ochránit investicemi do realit, zlata nebo komodit. Chudí se stanou ještě chudší a ze střední třídy se stanou chudí. V takové situaci lidé nemají daleko k radikálním řešením, které jim některý politik samozřejmě pohotově nabídne, tvrdí GVKB.

V rozhovoru GVKB též objasňuje souvislosti krize v Řecku i to, jak náš blahobyt závisí na vývoji v Číně. Světová ekonomická krize není u konce, řada ekonomů v posledních měsících mluvila o dalším vývoji s optimismem. Nezměnil jste názor? Jako analytik bych se rád opět trefil, ale jako člověk bych se velmi rád mýlil. Průběh událostí bohužel nasvědčuje tomu, že inflační scénář se dříve či později naplní. Když jsem v roce 2004 předpověděl globální krizi, nikdo tomu nevěřil a trvalo 4 roky, než se scénář naplnil.

Nyní v ekonomice stále převládají deflační tlaky, které jsou vzhledem k velikosti dluhů enormní. Inflace zatím není problém a mnoho lidí to může zmást. Domnívají se, že je problém vyřešen, podobně jako v roce 2003 a dalších několika letech. Bohužel fakta ukazují, že množství dluhů se nezmenšilo, ale je naopak ještě větší než před krizí. A dluhy jsou tou pravou příčinou každé veliké krize. Problém nebyl vyřešen, jen se jeho řešení opět odsunulo do budoucnosti, kde bude ještě hrozivější, než jeho minulá verze.

V roce 2002 zkolabovaly technologické akcie a stáhly s sebou ostatní akciové trhy, ekonomika se dostala do recese v několika zemích. V roce 2008 už zkolabovaly nemovitosti, akcie i komodity a do hluboké recese se dostala většina světa. Další inkarnace krize už bude o kolapsu státních dluhopisů a o ještě větších problémech. V roce 2008 byly soukromé firmy zachráněny státy. Bohužel jsem zatím nepřišel na to, kdo bude zachraňovat státy, až se dostanou do podobných problémů samy. Proč má právě inflace být podle GVKB vyústěním krize? Množství dluhů je opravdu extrémní. A dále roste.

Teoreticky existuje řada možností, jak dluhy zlikvidovat. První, co každého napadne, je přirozeně je splatit, jak to dělá většina normálních lidí. Tato možnost je nejméně pravděpodobná. Znamenalo by to se uskromnit, vrátit se ve svém životním standardu výrazně zpátky a naopak začít více pracovat. Tuto možnost si většina elity nepřeje. Podívejme se na Řecko. Je řešením jeho dluhů jejich splacení? Nikoliv. Splatí je ostatní obyvatelé eurozóny, kteří se chovali zodpovědněji a nežili si nad poměry. Ani tím se však nic neřeší, problém se jen odsunuje do budoucna, kdy budou Řekové muset splatit překlenovací financování.

Jaké jsou tedy další možnosti? Další možností je odmítnout dluhy splatit, vyhlásit bankrot. I tato volba se však zřejmě nestane. Současný finanční a ekonomický systém je natolik provázán, přeúvěrován a podkapitalizován, že nesplacení dluhů by spustilo lavinu dalších bankrotů podobně jako pád Lehman Brothers. To nikdo nepřipustí. Respektive nemusí připustit, protože existuje geniální řešení: chybějící peníze vytvořit. Musíme si uvědomit, že současné peníze nejsou podloženy ničím reálným, například zlatem jako téměř celou historii lidstva. Se zanedbatelnými náklady je možné jich vytvořit v počítačích neomezené množství. Tuto možnost mají centrální banky a na ně navazující komerční banky. A tuto možnost hojně využívají.

Z čeho jsou pak financovány státní dluhopisy? Víte jaký je rozdíl mezi Řeckem a Spojenými státy? Že Američané si mohou peníze vytvořit. Za ty pak kupují svoje státní dluhopisy. Už dnes by bez tohoto triku nebyli schopni své dluhopisy prodat, podobně jako Řekové. Málo se o tom mluví, ale fakta to potvrzují. Když si prostudujete oficiální vládní statistiky, kdo kupoval americké státní dluhopisy v roce 2009, zjistíte, že něco nehraje. Kromě obvyklých kupujících a zvýšených nákupů centrální bankou v rámci přiznaného tištění peněz zbývá jeden kupec, který výrazně zvýšil nákupy státních bondů: „ostatní investoři". Ti zvýšili nákupy z 90 miliard na 510 miliard dolarů za 3 kvartály 2009. Tato skupina je bezpochyby tím, kdo umožnil financovat americký deficit roku 2009. Kdo jsou tito „ostatní investoři"?

Při podrobnější analýze dalších dat lze zjistit, že výrazně zvýšila nákupy podskupina domácnosti. V roce 2008 koupila státní dluhopisy za 15 miliard dolarů, o rok později za 3 kvartály za 528 miliard dolarů. Že by domácnosti, tedy lidé přicházející o práci a mající problémy splatit vlastní hypotéku, šáhli do kapsy a vytáhli 500 miliard? Při dalším zkoumání vyjde najevo, že do kategorie domácnosti spadá vše, co nebylo rozčleněno do jiných, tedy identifikovaných kategorií. Americký státní dluh tedy skupuje nějaký neidentifikovaný investor a nyní vlastní více státních dluhopisů než sama centrální banka. Nedělejme si iluze, až Evropě začnou docházet peníze, také se pojede dál. Není to nic překvapivého. Vždy když panovníkovi v historii došly peníze, začaly se tisknout, pokud už byly papírové, nebo snižovat podíl drahých kovů v penězích obsažených.

Příkladů je mnoho a bez výjimky skončily špatně. Bude to tentokrát jinak? Řada komentátorů přesto je, nebo alespoň do současných problémů Řecka a eurozóny byla přesvědčena, že krize končí. Není přeci jen možné, že by se vládám podařilo krizi státními zásahy porazit? Z krátkodobého pohledu jsou opravdu znát projevy ústupu krize. Tím nejdůležitějším je vytváření pracovních míst. Také na burzách je veselo a i indexy důvěry podnikatelů ukazují na vzestup. Zápas začal v roce 2000, kdy praskla internetová bublina a USA se dostaly do recese. Centrální banky však tuto třetinu dokázaly vyhrát a v roce 2003 se obnovil růst burz a ekonomik, podobně jako teď. Avšak stejný problém se vrátil v roce 2008. I napodruhé se státními zásahy podařilo oživit ekonomiku a burzy. Ale starý problém přetrvává.

Ten stručně řečeno spočívá v příliš velké spotřebě vyspělého světa, které neodpovídá jeho konkurenceschopnost. Důsledkem jsou dluhy. Bohužel poslední akce států problém neřeší, pouze soukromé dluhy nahrazuje ještě většími dluhy státními. A jaký vlastně může být vliv státu na řešení krize? Státy se nás snaží přesvědčit, že krizi vyřešily. To je ale omyl. Je třeba si uvědomit dvě skutečnosti. Zaprvé, státy žádné bohatství nevytvářejí. Jediné, co stát dokáže, je přesouvat bohatství v prostoru nebo v čase. V prostoru prostřednictvím daní sebere peníze dělníkovi a dá je politikovi. Při tomto přesunu část tohoto bohatství zmizí do kapes elity. V čase bohatství stát přesunuje pomocí deficitu rozpočtu. Chováme se velmi sobecky, protože krademe peníze našim dětem a užíváme si je sami. Nic jiného deficit státního rozpočtu neznamená.

Peníze žádné bohatství nevytvářejí. Krizi tedy není možné takzvaně „vyřešit" vytvářením peněz. Vytváření peněz je pouze dalším mechanismem, jak se skutečné bohatství přesouvá od jedněch k druhým. Tištěním peněz se rozmělňuje hodnota již existujících peněz, proto se skutečné bohatství přesouvá od chudých k bohatým. Jediné, jak vzniká bohatství, je práce lidí, podnikání, výroba, poskytování služeb. S tím nám stát nepomůže, spíše naopak. Další velký omyl států je snaha stimulovat poptávku a takzvaně „nastartovat ekonomiku". To je holý nesmysl. Vždyť příčinou krize je příliš vysoká poptávka, která vedla k dluhům.

Pro léčení krize se tak používají prostředky, které ji způsobily. Poptávka byla na vrcholu ekonomického cyklu na neudržitelné úrovni a nyní se ji stát pokouší na tuto úroveň navrátit. Skutečným řešením problému je přitom snížení poptávky. Tím se začnou vytvářet úspory, které podpoří investice a to je skutečný zdroj další prosperity. Nikoliv konzum na dluh. Státními zásahy dochází k socializaci dopadů krize, tedy k jejich rozložení do celé společnosti. Místo aby výrazně trpěla pouze postižená část společnosti, trpí všichni, ale ti postižení o něco méně. A dodáváte, že se díky státním zásahům dostáváme do mírnějšího, ale mnohem delšího útlumu.

Není právě v tom pozitivum státních zásahů? Tedy v tom, že díky státním zásahům není náraz tak tvrdý a snižuje se tím riziko vypuknutí například občanských nepokojů? Může se to tak zdát, ale domnívám se, že tyto zásahy v konečném důsledku dopady zhorší a do určité míry krizi také způsobily. Státní zásahy vyvolávají chování lidí, které ekonomové pojmenovali morální hazard. Politici a úředníci se stále snaží každého zachránit. Náznak recese? Zavedeme výdajové programy a zlevníme peníze. Padá burza? Natiskneme peníze a zakážeme spekulace na pokles. Finanční krize? Dáme státní záruky a peníze zadarmo.

Centrální bankéři a politici se neustále snaží o vyhlazení ekonomického cyklu a zamezení propadů cen aktiv. Přitom právě období občasného neúspěchu je tím, co nám má připomínat, že nejsme neomylní, máme šetřit na horší časy, investovat s rozumem a podnikat obezřetně. Politici uměle vytvořili extrémně dlouhé období prosperity a lidé ztratili přirozený pud sebezáchovy. Neustálý růst bez pádů vytvořil prostředí jako stvořené pro chamtivost, spekulace a rozmařilost. Místo mnoha menších poklesů si nyní prožijeme jeden velký.

Zatímco menší propady a recese by bývaly byly provázeny nespokojeností a občasnými demonstracemi, současný pád z mnohem vyšší výšky může právě vést k občanským nepokojům. Zvláště proto, že lidé zapomněli, že pády vůbec existují. Co by tedy volič v nadcházejících volbách měl podle GVKB chtít po politicích? Vyrovnat státní rozpočet pomocí reforem jak na výdajové, tak i příjmové straně, zlevnit práci přesunutím zdanění jinam a zvýšit tak konkurenceschopnost, podporovat inovace a vzdělání, soustředit se na dodržování zákonů a potírat korupci. Zbytek zařídí trh. Prosperitu nikdy nezařídí stát, ale pouze pracující lidé a podnikatelé. Čím méně se bude stát snažit, tím lépe všem bude.

Globální statistika IQ


Šílenci jsou mentálně retardovaní. Mentální retardace, neboli mentální postižení, je trvalé snížení inteligence v důsledku organického poškození mozku u šílenců. Retardaci u šílenců nelze léčit, protože nejde o nemoc, ale trvalý fyziologický stav, zaostalý vývoj rozumových schopností, odlišný vývoj některých psychických vlastností, poruchy ve schopnosti adaptace.

Šílenci, u kterých k zaostávání rozumového vývoje došlo z jiných důvodů než kvůli organickému poškození mozku například kvůli vlivu šíleného prostředí, nemožnosti vzdělávání, se sice považují za mírně mentálně retardované, ale nikoliv z klinických příčin. Mentální retardaci klasifikujeme v šesti základních kategoriích. Některá tradiční označení šílenců jako; debil, idiot, imbecil, blb, vůl, svině, pitomec, tupec, atd. vyšla z módy.

Globální statistika 

IQ IQ 170-151 = 1% 
IQ 150-121 = 10% 
IQ 120-91 = 40% 
IQ 90-61 = 30 % 
IQ 60-31 = 10 % 
IQ 30-1 = 9 %