Prohledat tento blog

středa 8. července 2020

Ekonomové neumí myslet ekonomicky


Z díla poznáme tvůrce, pokud je zde všude dlouhodobě blbá nálada, tak příčinou je to že ekonomové neumí myslet ekonomicky! Vše zde je o optimálním stabilním napětí mezi protiklady, v ekonomice se jedná o napětí mezi mocnými a bezmocnými, jenom díky optimální kontrole, je možné zajistit optimální napětí, mezi mocnými a bezmocnými, problém je v tom, že nikdo nekontroluje ty, co zde mají moc, a následkem je blbá nálada.

Ryba smrdí od mocné a bohaté hlavy, tou hlavou jsou; prezidenti, politici, dogmatici, podnikatelé, obchodníci, celebrity, byrokrati, ředitelé, atd. co je dovoleno mocným, to je zakázáno bezmocným, o tom to zde je, že zde není; feudalismus, kapitalismus, socialismus, humanismus, atd. je zde pokrytecký protekcionismus! Lidi dělají chyby, i když mají vysokou školu a mnoho let praxe!

Nikdo z lidí není dokonalý natolik, aby amatérsky často nechyboval, pokud chybu udělá prezident nebo ředitel, tak tato chyba způsobí obrovské ekonomické ztráty! Pandemie v nahotě odhalila globální selhání mocné a bohaté elity, která si zde hraje na svaté bohy, z dálky každý prezident a ředitel vypadá mediálně jako obr a z blízka spatříme pokryteckého trpaslíka!

Vše je o tom že mediální reklama klame lidi, a dělá tak z lidí hlupáky a chudáky, vše co končí na ismus ( feudalismus, socialismus, komunismus, kapitalismus, idealismus ) to je skrytá reklama! Ano, bude líp, to byla veliká reklama na optimismus, líp po volbách bylo jenom těm co jsme zvolili!

Ekonomika je v principu o tom, jak se dostat rychle a levně z bodu A do bodu B, vše je zde v pohybu, hmotném a nehmotném, nepohybuje se jenom to, co je ekonomicky už mrtvé. Přej a bude ti přáno, dej a bude ti dáno, o tom je ekonomika, otázkou tedy je, do čeho se vyplatí investovat?

Jde o to abychom nezalévali plevel a nekrmily parazity. Bohatství je zde díky bídě, čím více elita bohatne tím více dělnická třída chudne, statistiky v nahotě odhalují pravdu o realitě, ten kdo je nahoře se dožívá vysokého věku a ten kdo je dole se nedožije vysokého věku, o tom to zde je že dobrota žebrota je.

Komu není rady od zkušeného, tomu není ani možno pomoci, proč odmítáte rady zkušených, a myslíte si pyšně že jste dokonalí? Příčinou je opilost výhodami, jakmile ale o výhody přijdete tak skončí vaše opilost a přichází stres a deprese, řešením není kouření cigaret a pití piva, správným řešením je nalézt příčiny svých problémů a ty příčiny eliminovat optimálně.