Prohledat tento blog

pátek 6. září 2019

Teorie začarovaného kruhu


Každý touží po štěstí, ale zjišťuje že je v začarovaném kruhu, a tak nikdy nebude šťastný, to mě logicky vedlo k tomu, abych se nad začarovaným kruhem zamyslel. Klasickým začarovaným kruhem je aktivita a pasivita, po aktivitě přichází pasivita a potom je zde zase aktivita, je to obrazně jakési nabíjení baterek a potom baterky vybíjíme. Dalším začarovaným kruhem je potrava a záchod, najíme se a potom se na záchodě vyprázdníme, to jsou přirozené začarované kruhy se kterými nejde nic učinit. 

Nepřirozeným začarovaným kruhem je ekonomika, pracujeme vyděláváme a potom to co jsme vydělali utrácíme za hlouposti. Vše je zde naprogramovaný proces, jsme jenom loutky které ovládá situace nebo pravidla. Jaký má smysl vesmír a život to je zásadní existenční otázka, na kterou neznáme správnou odpověď. 

Vesmír a život to je absolutní stroj, ve kterém je nekonečné množství strojů, co jsou evolučně naprogramované, a smyslem všech strojů je fungující proces! Obrazně je proces jako jízda auta po silnici, problémem je když nemůže jet auto po silnici, příčinou může být ucpaná silnice nebo porouchané auto, proces se nesmí zastavit a tím se dostáváme k teorii začarovaného kruhu. 

Není zde pevný bod protože proces se nesmí zastavit, vše je v pohybu i když se nám mnohdy zdá že něco není v pohybu. Naše planeta je zde dočasně a stejně dočasně je zde i nekonečný vesmír, i ty jsi zde dočasně, proces se nesmí zastavit! Zaostalost a bída je trestem za to, že se evoluční proces díky elitě někde násilně zastavil, ryba smrdí od pyšné egoistické hlavy. Z díla poznáme tvůrce, podívejme se na internet, zde spatříme to že lidi mají v hlavě nasráno, protože se u idiotů proces optimálního myšlení, díky cigaretám a pivu zastavil.