Prohledat tento blog

úterý 10. září 2019

Romové nejsou rasa


Plemeno (rasa) je populace zvířat téhož druhu a shodného fylogenetického původu s charakteristickými vlastnostmi a znaky, které přenáší na potomstvo, schopná se reprodukovat. Plemeno je umělě vytvořenou taxonomickou jednotkou pro potřeby zootechniky. Vzniklo kvůli velké variabilitě hospodářských zvířat v rámci druhu. 

Plemena hospodářských zvířat vznikla na základě cíleného výběru člověkem při reprodukci z primitivních divokých předků nebo plemen. Později vyšlechtěna plemena vznikla také kombinačním křížením již existujících plemen. Podobný význam jako slovo plemeno má výraz rasa (pro lidi a psy se užívají zaměnitelně). V ostatních případech sdružuje podle některých zdrojů plemeno jedince stejného druhu, kdežto rasa znamená poddruh (subspecie). 

Romové nejsou poddruh člověka, jde zde o inteligentního člověka který evolučně pochází ze zaostalé Indie a odsud před mnoha stoletími ekonomicky migroval do ciziny, a tak je rozšířen po celém světě, někde je rozšíření malé a jinde je rozšíření veliké. Proč se Romové nedokázali přizpůsobit cizím společnostem a chovají se jako příživníci? 

Příčinou je neochota se otevřít geneticky a psychicky cizím společnostem, stejně se chovají i viry v přírodě nebo na internetu, viry jsou pevně uzavřené a mají svoje subjektivní pravidla, která nejsou v souladu s pravidly hostitele. Romové jsou tedy z pohledu vědy a statistiky virulentní virus, něco jako je chřipka. Jedinou možnou ochranou proti virům je čistota, tam kde je čistota tam nejsou viry, jsou národy kde nejsou s Romy problémy, protože je zde u konzumního systému čistota a tak se zde Romům zle daří.