Prohledat tento blog

neděle 29. července 2018

Ano, všechny cesty vedou do cíle

Jakmile se něco vydá na cestu tak ta cesta má cíl, někdy je cíl hluboko ukryt těm, co jsou na cestě, protože by nebylo z nějakého důvodu dobré, aby byli rychle v cíli. Cílem je to co milujeme a potřebujeme, to je naše priorita, buď je cíl nám dán okamžitě po narození, nebo je nám dán výchovou, většinou je to kombinace genetiky a výchovy která probíhá v; rodině, škole, armádě, církvi, zaměstnání, mediálně, na internetu, pomocí knih a časopisů, atd. jablko nepadne daleko od stromu, jak pravil klasik. 

Tak jako na startu běžeckého maratonu může být tisíce běžců, tak i při hledání toho co je nám skryté, může být na startu taky tisíce zvědavých vědců a geniálních lidí. Z díla těchto zvědavých lidí poznáme, kdo došel do cíle a kdo do cíle nedošel a jenom hraje divadlo a tvrdí, že do cíle došel. 

Proč zde něco mocného a bohatého zaniklo i když to zde dlouho existovalo? Podívejme se na zánik víry v zázraky, mnoho tisíciletí byla víra v zázraky mocná a bohatá, najednou začala víra v zázraky zanikat, to jistě musí mít nějakou příčinu? 

Příčinou je to, že jsou zde dostupné rychle a levně hodnotné informace, informace umožňují porovnávání a tím zde není chybování, inteligence není schopnost překonat problémy, jak nám hlásá věda, inteligence je založená na porovnávání informací a následkem je překonání problému, je třeba rozlišit mezi příčinou a následkem a nezaměňovat amatérsky následky za příčiny! 

Mnoho lidí mě obrazně připomíná objektiv fotoaparátu, na kterém je ochranná plastová černá krytka, a tak objektiv nic nezaznamená na film nebo čip. Tou černou krytkou je strach z toho co neznáme, statisticky 99% lidí na světě má strach z toho co nezná a jakákoli snaha o to jim pomoci je naivní a marná.

Je to tak snadné pomocí svatého dogmatismu zablokovat kulturní evoluci a udělat z lidí hloupé stádo které následuje ty, co jsou mocensky a ekonomicky nahoře díky výhodám a jistotám, nadbytek je zde díky nedostatku, aby mohl někdo pyšně poroučet, tak jej musí někdo pokorně poslouchat, o tom to zde je! 

Podívejme se na vysokoškoláky jak mají strach z toho co neznají a jak je nemožné jim pomoci, ta černá krytka je chrání před realitou ve které je vše jinak než v jejich představách o realitě, realita je evoluční proces, který není fotkou zachycují pomíjející okamžik, ale je to napínavý film který nejde násilně zastavit, a my jsme ubohými diváky v tomto velikém evolučním divadle kde jedinou jistotou je jenom smrt, vše je zde evolučně dočasně, a jenom čas a energie je zde trvale.