čtvrtek 19. července 2018

Ano, malé žije ve stínu velikého

Zamyšlení nad diskriminací, život je zde díky diskriminaci, diskriminace je i tam kde bychom ji nečekali. Nejčastěji se používá u rozlišování lidí na základě příslušnosti k nějaké obecné skupině bez ohledu na schopnosti konkrétního jedince. 

Podle konkrétního kritéria diskriminace se hovoří o diskriminaci na základě; rasy, náboženského přesvědčení, politického přesvědčení, pohlaví, věku, inteligence, krásy, vzdělání, kasty, třídy, kategorie, ligy, výhod, jistot, atd. malé existuje ve stínu velikého, o tom to v principu je. 

Někdo skepticky řekne, neřeš to, co stejně nevyřešíš, diskriminace je zde mnoho miliónů let a bude zde jistě ještě mnoho miliónů let, takový je život že malé žije ve stínu velikého, vše zde má jistě svůj osud, někdo vyroste a jiný nevyroste, někdo je inteligentní a jiný je hloupý, atd. 

Nejde mi o to, aby zde nebyla diskriminace, chápu, že i diskriminace zde má svoji logiku a je zde v systému potřebná, jde mi o to, abychom měli diskriminaci pod optimální kontrolou, jakmile něco není pod kontrolou tak to způsobuje problémy, proto se snažíme mít oheň pod kontrolou, aby nám oheň neničil hodnoty, a aby nám oheň sloužil.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Umělá inteligence eliminuje automaticky vše co je vadné a chybné