1. Asketismus 2. Čistota 3. Moudrost 4. Nekrást 5. Nelhat 6. Nenásilí 7. Otevřenost 8. Pokora 9. Pracovitost 10. Skromnost

čtvrtek 7. června 2018

Adrenalinová ekonomika

Vše je zde o protikladech, a tak opakem adrenalinové ekonomiky, je nudná ekonomika, konkurence vytváří adrenalinovou ekonomiku a monopoly vytvářejí nudnou ekonomiku, ve které mají zaměstnanci malé platy a bojí se nezaměstnanosti, ryba smrdí od monopolní hlavy. Tam kde je clo a daně tam je i nudná ekonomika protože monopoly eliminovali adrenalinovou ekonomiku. Nadbytek vzniká díky nedostatku, z utrácení za luxus poznáme kdo má nadbytek a kdo má nedostatek. 

Zde se dostáváme ke snížení zdrojů peněz, které získává stát, čím větší je stát, tím menší má pracující třída platy, jde zde o násilné přerozdělování peněz, podle hesla z cizího krev neteče, vládě je zcela cizí to že dělnická třída je na tom ekonomicky zle, sytý hladovému nevěří. Proč stát investuje chybně a tak z jeho investic zde není žádný zisk, jde zde třeba o podpory, které humanisticky podporují lenochy a příživníky, dobrota je ale žebrota. 

Stát nezvládl ani podporu do moderních dopravních systémů, jakými jsou prioritně železnice a silnice, neustále zde jsou nějaké mediální odhalení amatérských chyb, které stát dělá, a tak přichází o obrovské peníze. Pokud je stát zadlužený a státní dluh rychle narůstá, proč tedy nezačne snižovat svoje náklady a množství státních zaměstnanců, žít na dluh který nedokážeme splatit, to je odstavení na slepou ekonomickou kolej.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Komentář se zobrazí po schválení administrátorem