pátek 3. února 2017

Co lidi dělají, když nic nedělají

Práce ubývá a přichází doba, ve které máme hodně času, a nevíme jak tento čas využít, co máme dělat, když nic neděláme? Můžeme; uklízet, vařit, koukat na televizi, sportovat, mít koníčky, číst knihy, chodit na Facebook a YouTube, cestovat, nakupovat, atd. Nakonec zjistíme, že si budeme muset najít nějakou práci, která nám přinese užitek, dělat něco, co je bez užitku, to je jenom cesta, která vede jistě k depresi.

Jádrem problému je přelidnění a velkovýroba, pokud něco děláte pomocí strojů ve velkém tak je zde veliká úspora času a peněz, v minulosti se tento problém vždy řešil válkami, pozabíjelo se mnoho lidí, zničilo se mnoho hodnot, a najednou bylo dost práce, ale za jakou cenu?

Je třeba konzumní civilizaci restartovat a předat moc a bohatství umělé inteligenci, na práci máme stroje, a na myšlení a řízení, budeme mít umělou inteligenci. Nebudeme už potřebovat elitu, která byla pyšná a lakomá, každý člověk bude jenom číslem, které bude systémově zařazeno tam, kam objektivně patří, už zde nebudou lidé na místech, kam nepatří, a tak nám bude všem lépe.

Je za vším sobecká láska?

Láska je vztah, který nám dělá dobře, bez vztahů bychom nedokázali dlouho existovat, vztahy nejsou problémem, problémy jsou následkem toho, že nad vztahy nemáme kontrolu. Kontrola je, problém se kterým si nevíme rady a následkem jsou vztahy, které nefungují, podívejme se na naše priority, jak jsou spojené s láskou, jsme nuceni mít mnoho priorit a tak velikou lásku krájíme na malé kousky, abychom vše nějak zvládli. Mnohdy ve snaze ušetřit čas a peníze používáme náhražky za lásku, náhražek za lásku je mnoho, některé jsou drahé a jiné jsou zadarmo, originál ale nejde nahradit nekvalitními náhražkami.

Většinou se láska spojuje s tím, že se sexuálně rozmnožujeme a při dobrém sexu máme i orgasmus, dosáhneme cíle, máme děti a ty vychováme, tak to zde je, celé je to o úkolech, které plníme, a jsme odměňováni, za splnění náročných úkolů. Jaký vlastně má smysl náš život? Vše má zde smysl, pokud zde vše přirozeně bez problémů funguje, chyby v nás a okolo nás způsobují to, že zde mnohé nefunguje optimálně, a tak náš život nemá smysl. Mnohdy o chybě víme a umíme i chybu odstranit, jenže někdo nebo něco, nám sobecky brání v tom, abychom tu chybu v systému odstranili.

Na světě většina lidí má problémy s tím, se optimálně přizpůsobit moderní digitální době, a není možné je už změnit k lepšímu. Přitom by bylo možné pro tyto lidi vytvořit velikou rezervaci na Sibiři, a tam je všechny leteckou dopravou odsunout, není to rozhodně porušování lidských práv, je to jenom vyčištění konzumního systému od chyb. Pokud mnoho lidí z míst kde rostou banány, touží po tom se přestěhovat tam, kde jim bude lépe, je přirozené jim nabídnout velikou Sibiř, zde budou mít k dispozici dostatek místa k tomu, aby ukázali, jak jsou pracovití a inteligentní. Čína má velké zkušenosti s převýchovnými pracovními tábory, a tak se využijí tyto zkušenosti k převýchově lidí, se kterými zde jsou problémy, a už se nebudou muset stavět veliké zdi, a veliké ploty.

Ano, neznalost přeci nikoho neomlouvá

Tento svět je o tom, jak si to uděláš, takové to máš, zvládneš jeden problém a brzo je zde nový problém, je to jako s důchodem, zvednou vám důchod o 500 Kč, a potom vám zvednou činži za byt o 500 Kč, takže po radosti je zde smutek. Uděláte drobnou chybu, kdy na klávesnici počítače stisknete chybné tlačítko, a vše se na vás brzo sesype, to že by vás někdo varoval, na to můžete zapomenout, neznalost přeci nikoho neomlouvá, tak to zde funguje, musíš vše profesionálně znát, a zajímat se o všechny zbytečné změny, co si vymysleli ti, co jsou systémově nad tebou.

Já tomu říkám hození ryby do akvária, buď se akvarijní ryba přizpůsobí, nebo zemře, musí se snažit, to je její problém, nelze nikam zbaběle utéci, tento centrální princip je globální, a bezvýznamné odlišnosti jsou zde jenom na povrchu. Kdo chce v klidu, zde s hlupáky žít, musí se hlupákům přizpůsobit, ten kdo se hlupákům nepřizpůsobí, je potrestán ekonomicky, nebo je izolován ve vězení, nebo v psychiatrické nemocnici, následkem je bezcharakterní kariérismus.

Ano, z minulosti vzniká budoucnost

Na počátku stvoření konzumní lidské civilizace bylo slovo, které nám pomohlo v mnohém ale i v mnohém nám škodilo, díky slovům se začala kultura uzavírat do; kast, tříd, kategorií, ligy, specializací, atd. Slov najednou bylo všude nadbytek a tak začali lidi nosit sluchátka, aby nemuseli slova poslouchat, to se nelíbilo ovšem těm co mluvili a tak začal konflikt mezi těmi, co mluví a těmi co je poslouchají.

Někoho napadlo si vytvořit autorská práva na; slova, myšlenky, informace, programy, módu, vynálezy, patenty, hudbu, filmy, fotky, značky, symboly, normy, zákony, předpisy, morálku, knihy, atd. Logicky tím vzniklo mnoho problémů a tak zde musí být mnoho specialistů, co tyto problémy řeší, specialisté mají vysoké vzdělání a kulatá razítka, občas můžeme v televizi spatřit to, jak se něco podepisuje a razítkuje, nemáš razítko s podpisem tak máš smůlu, někdy byrokracie dospěje do Absurdistánu, ve kterém lidi mají deprese, protože nemají ta správná razítka, a tak se mají existenčně zle.

Lidi si zvolí svého vůdce a potom jej zabijí, protože nejsou s vůdcem spokojení, není člověk ten, co by se zavděčil všem, jelikož dělat vůdce je v dnešní době problém tak to budeme muset vyřešit tím, že našim vůdcem bude umělá inteligence napojená na technické systémy. Neposlechneš globální umělou inteligenci, a tak skončíš rychle nahý a hladový ve veliké národní rezervaci.

Pro GVKB umělou inteligenci bude každý člověk od narození do smrti jenom bezvýznamné číslo ve statistice, a čísla co způsobují ekonomice svým vandalismem nebo zaostalostí problémy, skončí logicky v rezervaci, pořádek znamená přemístění všeho na správné místo, proto musí majitel psa přemístit psí pevné výkaly, do odpadu, abychom na to nešlápli, a tím bychom měli ve městě zkaženou náladu.