pondělí 16. ledna 2017

Panasonic Lumix FZ2000, Canon EOS 80D, Canon EOS 5D Mark IV

Nejlepší fotoaparáty musí mít vše nejlepší, nabídka je veliká, a každý výrobce se snaží přesvědčit zákazníky o tom, že ten jeho fotoaparát je nejlepší. Základem je, aby měl fotoaparát hledáček, fotoaparáty co nemají hledáček, se nedají použít v mnoha situacích a tím jsou k ničemu.

Potom je důležité, aby se nám fotoaparát dobře držel a snadno ovládal, malé fotoaparáty se špatně drží a špatně ovládají. Velmi důležitá je i kvalita a spolehlivost, většinou to co se dlouho vyrábí a dobře se to prodává to je i kvalitní a spolehlivé, dále je důležitý objektiv jaký má rozsah zoomu, čím větší jsou snímače, tím menší bývá i rozsah zoomu, navíc u velmi velikých snímačů jsou objektivy veliké a drahé.

Moderní fotoaparát má i nejmodernější technické vymoženosti, většina fotografů ale tyto vymoženosti nevyužije, protože znají fotoaparát povrchně, a mnoho spěchají. Nepřítelem fotoaparátů je špína a voda, kvalitní fotoaparáty bývají proto odolnější proto špíně a vodě, ovšem za tuto výhodu si většinou i musíte připlatit.

Při výběru je mnoho sporů o to, jestli má být možná výměna objektivů, a jestli má být hledáček se sklopným zrcátkem, profesionálové nejvíce používají pravé značkové zrcadlovky s velikým snímačem, tím ovšem musí investovat veliké finanční částky do vybavení, a musí tahat sebou těžké brašny, plné objektivů a jiného fotografického značkového vybavení.

Většinou ale nakonec cena určuje výběr, a snažíme se za málo peněz, získat něco co je velmi kvalitní, a s čím, budeme dlouho spokojení. Velikým nepřítelem fotografa je nedostatek světla, stativ a blesk často není možné použít a tak jedinou možností je zvýšit citlivost snímače na ISO 1600, čím větší bude snímací čip, tím kvalitnější bude fotka, ovšem zase bude fotoaparát větší a dražší.

Použijeme jako základ levnou amatérskou zrcadlovku Canon EOS 80D, zde je ISO 1600 na hraně profesionální použitelnosti, spíše bych doporučil používat ISO 800 zde je už jistá kvalita. Panasonic Lumix FZ2000 je vybaven obrovským zoomem a tím i malým snímačem, zde bych doporučil jako hranu profesionální použitelnosti ISO 800, a optimální by bylo používat maximálně ISO 400. Nakonec se podíváme na Canon EOS 5D Mark IV, jde o profesionální fotoaparát u kterého je možné jako hraniční citlivost používat ISO 3200.

Proč fotíte, když to neumíte?

Zjistil jsem, že jenom já umím fotografovat, a že nikdo jiný na světě neumí fotografovat, mnozí se sice vydávají za profesionální fotografy, nebo za umělecké fotografy, ale jejich fotografie jsou bez informační hodnoty, a tak jak rychle jejich ubohé fotky vznikli, tak i rychle zaniknou. Fotografování není o tupém mačkání spouště na fotoaparátu, nebo na mobilním telefonu. Fotografování je o tom být osvícený ročním asketickým pobytem ve svatém místě, bez svatého světla v našem myšlení, nemohou vzniknout správné fotografie! Osvícený fotograf vnímá vše zcela jinak než fotograf, který není osvícený svatým světlem.

Neosvícený fotograf naivně věří tomu, že drahé fotografické vybavení, drahé fotomodelky, v drahém fotoateliéru, atd. jsou zárukou drahé fotografie, tak to ale nefunguje! Opice se zlatou královskou korunou na hlavě je jenom opice, jde o to, aby se fotograf neopičil, ale byl sám sebou, protože je osvícený. Fotografové mají v zásobě mnoho výmluv, proč jejich fotky jsou špatné, proč fotíte, když to neumíte? Internet je zaplaven fotografiemi s nulovou hodnotou, které zde jenom ukazují to, že fotograf neumí fotografovat, protože on není duševně osvícený.

Nezajímejte se o drahé fotoaparáty, ale zajímejte se o to, aby vaše duše byla osvícená, a potom budete umět konečně fotografovat, díky tomu že budete osvícení. Všechny knihy o fotografování a fotografické kurzy, jsou k ničemu bez osvícení, není problém udělat skupinovou fotku politiků, co nám zde vládnou, to zvládne i začátečník, je třeba vyhnat tmu z našeho lakomého a pyšného myšlení díky osvícení, kdy poznáme, jak se má správně fotografovat, aby naše fotografie mohli osvítit ostatní, a ukázat jim cestu k osvícení.

Ano, svět se evolučně mění k lepšímu

V depresi je vše, co je nesamostatné, klasickou ukázkou je nesamostatná politická elita, která je v ekonomické depresi, ryba smrdí od pyšné a lakomé hlavy, a tuční političtí kapři, si nevypustí svůj státní rybník. Je třeba restartovat konzumní civilizaci, pomocí moderní vědy a techniky, svět se evolučně mění k lepšímu, jenom díky vědě a technice, jenom z práce vznikají koláče a politických slibů se nikdo nenají.

Je třeba předat moc a bohatství, globálně jenom počítačům a strojům, každý člověk bude sluhou vědy a techniky, ten kdo nebude plnit kvalitně výkonové normy, ten bude eliminován na substrát. Věda a technika nás naučí samostatnosti, pomocí šokových obojků, každý bude neustále vědou a technikou, od narození do smrti sledován, a za chyby nebo za drzost, bude dostávat elektrické šoky.

Zruší se všechny; zákony, předpisy, normy, morálka, pohádky, reklama, atd. pravda a láska, nahradí konečně nenávist a lež, základem bude vytvoření samostatného zdravého člověka, který neobtěžuje neustále GVKB umělou inteligenci, hloupými otázkami, a který si sám poradí se všemi složitými problémy. Pevnost řetězu určuje nejslabší článek, proto GVKB kontrola eliminuje globálně nejslabší lidské články, co jsou zdegenerované, a tím nepoužitelné pro novou digitální GVKB civilizaci.

Období kdy se mohli lidi rozmnožovat, jako paraziti skončí, GVKB umělá inteligence vybere pro rozmnožování nejlepší genetické jedince, zavede se čištění mozků, a když člověk usne, tak se mu vymažou vzpomínky na minulost, a člověk dostane nové evidenční globální číslo, aby se zajistila bezpečnost systému.

Na myšlení a řízení zde bude jenom GVKB systém, člověk zde bude jenom na to, aby profesionálně pracoval a tvrdě spal, k jídlu dostane člověk potravinové granule, ve kterých bude vše co tělo a duše potřebuje, na pití zde bude jenom dobrá voda, alkoholické nápoje a cigarety se už nebudou vyrábět.