sobota 11. listopadu 2017

Ano, budeš žít od výplaty do výplaty

Mnoho lidí když se podívá na to, kolik si vydělají v zaměstnání, tak se jim chce vzteky brečet, teoreticky mohou dát výpověď, a hledat si lepší zaměstnání, nebo začít soukromě podnikat, prakticky to je jenom utopie. Statistici zjistili, že lidi co u nás nemají vysokou školu, mohou být bez zaměstnání jenom tři měsíce, a potom se dostávají do platební neschopnosti.

Někde jsou sice větší mzdy, ale jsou tam i větší náklady na normální život, takže je zde situace stejná. Taky je zde názor, že lidi jsou ekonomicky negramotní, a utrácejí peníze za zbytečnosti, je to složitý starý problém a nikomu se nechce tento problém vyřešit. 

Jádrem problému je zde člověk, který už evolučně zastaral, a je třeba člověka nahradit za robota, takový robot pracuje jako robot, a žije velmi skromně, problém je v tom, že roboti neutrácejí peníze za hlouposti, a tím nastává problém s tím, co se bude prodávat, když zde nebudou už lidi? 

Ekonomika je postavena na konzumování, a roboti nebudou konzumovat, co to bude znamenat? Bude to znamenat globální čipovou přídělovou ekonomiku, ve které nejsou peníze a vlastnictví, inteligentní robot který nebude plnit globální svatou normu, nedostane příděl nutný k jeho existenci, a tím bude logicky ukončena jeho existence, a robot se recykluje. Tím se robot, dostane do podobné situace, v jaké je dnešní člověk, nepracuješ tak nebudeš existovat, zájem celku, bude vždy nad zájem jedince, o tom to je!

Žádné komentáře:

Okomentovat

Komentáře se moderují