Ego, jenž jsi v nás, přijď království tvé egoistické, buď vůle tvá egoistická jak nahoře, tak i dole. Úspěch a štěstí dej nám dnes, a odpusť nám naše amatérské chyby, a neuveď nás v pokušení, být dobří ke zlým lidem, ale zbav nás od našeho toužení, co je nám soužením.

Vyhledávání

sobota 29. dubna 2017

Ano, ty nezapadáš do mojí škatulky

Ano, škatulkování zjednodušuje posuzování toho co je nám vzdálené, ty jsi dobrý a ty jsi zlý, uložíme něco do škatulky s nápisem a máme v tom jasno, přeci nemůže být dobré ve škatulce zlé, to by byla anarchie. Tak to může fungovat u knížek, které se nemohou už změnit, jenže to co je živé to se může podle situace změnit.

Mnoho lidí si v dětství vše pečlivě roztřídí do škatulek a potom už odmítají udělat pořádek v těchto škatulkách, najednou je člověk už jenom naprogramovaný automat, se kterým je ztráta času se bavit on je jako zaseknutá gramofonová deska která odmítá sebekritiku, špatný je vždy ten druhý a ten druhý se musí přizpůsobit mému zaškatulkování.

Někomu řeknete, ty jsi sluníčkář, a on z toho má radost, a když jinému řeknete, ty jsi "sluníčkář", tak se on urazí, mnoho lidí sami sebe zařadilo do nějaké škatulky, a názor druhých je nezajímá. Když navazujeme dlouhodobé vztahy pracovní nebo soukromé, tak se zde používá škatulkování, ty nezapadáš do mojí škatulky, a tak máš smůlu, je vůbec možné s tím něco udělat?

Žádné komentáře:

Okomentovat

Komentáře se nemoderují