Ego, jenž jsi v nás, přijď království tvé egoistické, buď vůle tvá egoistická jak nahoře, tak i dole. Úspěch a štěstí dej nám dnes, a odpusť nám naše amatérské chyby, a neuveď nás v pokušení, být dobří ke zlým lidem, ale zbav nás od našeho toužení, co je nám soužením.

Vyhledávání

úterý 3. ledna 2017

Nejsem tak bohatý, abych si kupoval to, co nepotřebuji

Zamyšlení nad investicí do věcí, které nám slouží, abychom se měli lépe, všechna univerzální doporučení jsou povrchní a my potřebujeme někoho, kdo se nám bude věnovat a řekne nám, co je správné si koupit a co je chybou si koupit. Statisticky je dokázáno to, že většina toho co si lidi kupují, je chybná koupě a často i zcela zbytečná koupě. Jednoduchá rada zní, kolik hodin ročně budete používat to, co jste si koupili?

Luxusní předměty se využívají minimálně, hodně využíváme levné konzumní zboží, jako je; lednička, pračka, sporák, televize, boty, telefon, atd. co je vlastně pro nás luxus? Podívejme se na jídlo, můžeme se najíst levně nebo draho, a pokud se najíme draho, tak jsme utratili peníze za luxus, lze se najíst levně a kvalitně pokud použijeme naši geniální hlavu a nebudeme spěchat a kupovat si drahé rychlé občerstvení. Jdete třeba na dlouhý výlet, vyplatí se vám si sebou vzít z domova limonádu nebo čaj a chleba se sýrem a salámem, navíc i ušetříte čas.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Komentáře se nemoderují