Ego, jenž jsi v nás, přijď království tvé egoistické, buď vůle tvá egoistická jak nahoře, tak i dole. Úspěch a štěstí dej nám dnes, a odpusť nám naše amatérské chyby, a neuveď nás v pokušení, být dobří ke zlým lidem, ale zbav nás od našeho toužení, co je nám soužením.

Vyhledávání

sobota 31. prosince 2016

Stvořili veliké daně daňové ráje?

Na počátku všeho je evoluce, svět, ve kterém žijeme to je nekonečné množství evolučních experimentů, zjednodušeně bych to celé vnímal jako konflikt, mezi dozorci a vězni. Vězni chtějí svobodu, a dozorci nechtějí, aby měli vězni svobodu, to bylo a bude jádro problému, který se zde řeší od počátku vzniku pyšného a lakomého člověka.

Situace určuje kdo je dozorce a kdo je vězeň, se změnou situace, se může stát z dozorce vězeň a obráceně. Adolf Hitler, je klasickou ukázkou zlého dozorce, díky kterému zde zemřelo mnoho miliónů lidí zcela zbytečně, nakonec tento zbabělý dozorce, spáchal sebevraždu, když prohrál válku.

Z dálky konflikt mezi dozorci a vězni vypadá jako začarovaný kruh, z blízka poznáme, že za tímto problémem jsou lidské chyby, pokud jsou v programu chyby, tak program chybně funguje, to logické je. Lidi mají tendenci nedomyslet svoje rozhodnutí, někdo mocný navrhne; zákon, předpis, pravidlo, symbol, kult, rituál, fetiš, atd. ale nedomyslí, co se stane, až se to uvede do praxe, když nastanou problémy, tak je většinou těžké, vše navrátit do doby, kdy zde chyba nebyla, proto je zde snaha o alibismus, kdy nejde určit, kdo je za tu chybu vlastně odpovědný, každý si jenom plnil svoje povinnosti.

Tento problém ale není jenom v; politice, náboženství, ekonomice, atd. s tímto problémem se setkáváme i tam, kde bychom tento problém vůbec nečekali, jestliže přijde na trh vadný drahý konzumní produkt, který veliký značkový výrobce stahuje z prodeje, je třeba se ptát, jsou vysokoškoláci idioti? Podívejme se na staré knihy, čas je objektivním soudcem, a odhaluje nám, že knihy, píší většinou idioti, co se snaží z druhých dělat idioty.

Představme si, že se daně globalizují, a tak zmizí daňové ráje, následkem bude to, že zmizí investoři, a tím nastane globální krize, zavede se všude přídělový systém, a místo používání aut, budeme jezdit na kolech. Cesta ven je v tom, že dozorcem bude jenom umělá globální inteligence, která nelže a nekrade, ten kdo nebude držet hubu a krok, ten dostane automaticky poukaz do krematoria, kde z něj udělají prach a popel.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Komentáře se nemoderují