pátek 2. září 2016

Jak dochází k tomu, že vzniknou chybná pravidla?

Ve snaze o to abychom se měli dobře vytváříme pravidla pro svět, ve kterém žijeme, i tato stránka má pravidla podle kterých funguje. Jsou zde ale subjekty a objekty, co nerespektují zavedená pravidla, a tak zde jsou s nimi problémy, nebo zde jsou subjekty a objekty co mají výjimku nebo imunitu, a tak už nemusí dodržovat zavedená pravidla. Pokud cestujme do ciziny, setkáme se tam s jinými pravidly, a pokud nechceme mít zbytečné problémy, musíme se přizpůsobit těmto pravidlům, ten kdo se nepřizpůsobí pravidlům, je nepřizpůsobivý člověk.
Je zde mnoho specialistů co profesionálně kontrolují dodržování pravidel, jde o; rozhodčí, policie, soudce, politiky, byrokraty, kněze, učitele, dozorce, vychovatele, administrátory, atd. Pokud se změní čas nebo situace, tak se většinou i změní pravidla, změna pravidel může být pro nás výhodná, nebo nevýhodná, takový je život. Slyšel jsem o absurdní situaci, kdy došlo ke stávce, protože se všichni zaměstnanci rozhodli, dodržovat správně chybná pravidla. Jak dochází k tomu, že vzniknou chybná pravidla?
Příčin může být mnoho, nejčastější příčinou je; spěch, nepořádek, uzavřenost, nepřizpůsobivost, fanatismus, vydírání, atd. mnoho mocných a bohatých národů, odmítá přijmout ekonomické přistěhovalce, protože se ekonomičtí přistěhovalci, odmítají přizpůsobit pravidlům mocných a bohatých národů, my jsme tady doma, a my si určíme, koho přijmeme, a nenecháme se od nikoho vydírat.
Ten kdo je ve výhodné situaci, se snaží vydírat ty, co jsou v nevýhodné situaci, nadbytek je možný díky tomu, že silný vydírá slabé, není snad rozdělení na bohaté a chudé, sobecké ekonomické vydírání? Poslouchání cizího hříšného rozhlasu se trestá smrtí, musíš poslouchat jenom místní svatý rozhlas, kdo nedrží hubu a krok, ten bude potrestán; zákazem vstupu, pokutou, vězením, mučením, smrtí, atd.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Komentář se zobrazí až po schválení moderátorem