pondělí 22. srpna 2016

Zamyšlení nad nákupem nového počítače

Notebook je jako žena, a kancelářský počítač je jako muž, muži jsou silní a odolní, kdežto ženy jsou slabé a nic nevydrží. Tak jako nelze pochopit ženu, tak nelze ani pochopit výrobce notebooků, kdežto pochopit kancelářské počítače je snadné a stejně snadné je jejich opravování a údržba.
Pokud budete v obchodě, nebo na internetu hledat ideální notebook, tak se podobáte muži, co naivně hledá ideální ženu, ideální ženy zde nikdy nikde nebyli, a skepticky pochybuji, že zde někdy někde budou.
Problémem notebooků je snaha o to, aby byli přenosné a fungovali dlouho na baterie, čím více zmenšujete počítač a snižujete jeho nároky na odběr elektřiny, tím více děláte z počítače ubohou náhražku klasického počítače.
Notebook je už dneska lepší nahradit tabletem, který je levný a snadno přenosný dělají se i tablety, ve kterých je nainstalovaný Windows, a tak zde máte stejné prostředí na které jste už zvyklí, k některým tabletům je možné snadno i připojit klávesnici a tak je proměnit na malé notebooky.
Zajímavým řešením je zabudovat počítač do monitoru od počítače, tím zmizí kabely a navíc tyto počítače mají i malou spotřebu elektřiny, bohužel kvalita a opravitelnost, je zde stejně mizerná jako u notebooků.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Komentář se zobrazí až po schválení moderátorem