úterý 16. srpna 2016

Problémy se musí řešit komplexně a do hloubky

Je snadné konstatovat o něčem to, že je to chybné, nedokonalost je zde něčím běžným, a netýká se to jenom lidí, s nedokonalostí se setkáváme i mimo lidskou konzumní civilizaci zcela běžně. Je to chybné, tak to opravíme nebo to správným nahradíme, to je školní teorie, v praxi je to mnohem složitější!
Podívejme se na počítače a operační systémy, jde o moderní produkty, které nejsou dokonalé, a tak je zde s nimi mnoho problémů, které musí řešit specialisté, zde jde ještě o problematiku, kterou zvládáme, jenže co máme dělat s problematikou lidské psychiky, která je u všech lidí na světě chybná?
V minulosti se lidská psychika řešila primitivně pomocí násilí, a s psychicky problémovými lidmi se zacházelo často jako s divokými zvířaty. Problémy se musí řešit komplexně a do hloubky, ovšem zde vždy narazíme jistě na nedostatek času a peněz, veliké problémy, se mohou vyřešit jenom díky dostatku času a peněz, jsou zde bohužel věci, na kterých se nevyplatí šetřit časem a penězi.
Přijdete za specialistou s tím, že je vaše psychika chybná, specialista vám předepíše prášky na hlavu, a tím s vámi rychle skončí. Představme si, že by podobným způsobem jednal instalatér, instalatér by seděl v kanceláři, a psal by lidem stručné návody, jak si mají vše sami opravit, a kde mají koupit materiál, na opravu.
Elita je elitou proto, že sedí v kanceláři, a vše řeší jenom ze svojí teplé pohodlné kanceláře, v tom je příčina toho, že je náš svět ekonomicky a politicky chybný, a tak lidi mají blbou náladu. Co je to svatá Bible, je to teoretický starý návod, jak mají lidi správně žít, a tento svatý návod napsal Bůh a jeho svatí poradci v kanceláři na počítači, a vytiskl jej na tiskárně.
Proč by měl svatý Bůh se svými poradci, opouštět svoji svatou kancelář, a jít lidem opravit to, co se jim rozbilo, ať si to lidi opraví sami, podle svaté Bible. To samé dělá naše svatá politická vláda, sedí v teplé kanceláři, tiskne politické svaté knihy, a požaduje od nás pracujících hříšníků, abychom podle těchto teoretických knih žili.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Komentář se zobrazí až po schválení moderátorem