úterý 9. srpna 2016

Nepracuj nikdy nikde zadarmo

Občas můžeme slyšet o tom, že nějaký profesionál pracuje zadarmo, v tom případě jde o amatéra, nebo dostane profesionál peníze ze svojí práce, nějakým skrytým způsobem. Stimulace je bič a cukr, který s lidmi manipuluje už mnoho tisíciletí, pokud se někdo násilně pokusil o to, aby cizí lidi pracovali pro něj zadarmo jako otroci, tak vždy zle skončil, boží mlýny melou pomalu a jistě.
Zamysleme se do hloubky nad tím, co je to vlastně práce zadarmo? Práce zadarmo je ekonomická chyba! Mnozí mohou namítnout, že přeci roboti pracují v továrně zadarmo. Roboti nepracují v továrně zadarmo, protože je musela továrna draho zaplatit, a musí robotům poskytovat servis a elektřinu, často ekonom v továrně zjistí, že robot pracuje mnohem dráže než člověk, který pracuje za mzdu.
Vždy je zde rozhodnutí o tom, co je lepší, a pokud je lepší za práci člověku zaplatit, tak za práci zaplatíme. Nejsem tak bohatý, abych si kupoval, to co je levné, to je základem fungující ekonomiky, jakmile si začnou lidi a organizace kupovat jenom to co je velmi levné, tak brzo dojde ke zhroucení ekonomiky.
Víra je opak pochybování, ten kdo je nahoře, pochybuje o těch, co jsou dole, a ti co jsou dole, věří, že se dostanou rychle nahoru. Ten kdo je nahoře, nechce platit za práci těm, co jsou dole, a tak ti co jsou dole, chtějí násilně eliminovat toho, kdo je nahoře, a tak zde jsou neustálé konflikty a války o moc a peníze.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Komentář se zobrazí až po schválení moderátorem