sobota 13. srpna 2016

Konflikt mezi mocnými a bezmocnými

Se vznikem sobeckého života, automaticky vzniknul konflikt mezi mocnými a bezmocnými, sobecký konflikt je vždy o hodnoty, tam kde nejsou hodnoty, tam nejsou ani možné konflikty, kde nic hodnotného není, tam nelze logicky nic ukrást. Proč krást amatérsky v malém, když je možné krást profesionálně ve velkém, a tak vznikají veliké centrální sobecké systémy, ve kterých mocné centrum okrádá to, co není v centru, pomocí násilí.
Ten kdo se násilí centra drze postaví je zabit, nebo skončí jenom ve vězení. Po mnoho století, byl osud člověka dán pevně a jistě rodinou, ve které se narodil, ten kdo se narodil jako ubožák, ten i jako ubožák zemřel! Mocné rodiny byli pevností, ve které bylo bohatství, co bylo dovoleno mocným rodinám, to bylo zapovězeno bezmocným rodinám, sobecká společnost, byla po staletí kastovně a třídně pevně uzavřená.
Jenže najednou vznikli peníze, díky používání peněz se začal svět rychle měnit, svět nemění pokrytecká slova, svět mění jenom hodnotné dílo lidí, z díla je spatřen tvůrce, peníze jsou ekonomickou drogou pro lakomce, tak jako chemické drogy mění násilně lidskou psychiku, tak peníze mění zase násilně ekonomiku. Pokud chceme pochopit moderní civilizaci, musíme pochopit do hloubky peníze, za vším zde jsou peníze, které mocným lidem nesmrdí.
Sobecký kapitalista pochopil dokonale, co jsou to peníze, peníze jsou bič na lenochy, pomocí kterého lze snadno manipulovat s lidmi. S příchodem peněz, zanikla kastovně a třídně uzavřená stará společnost, a vznikla nová sobecká společnost, ve které jsou peníze pro lidi svatou prioritou, kolem této priority, se točí jejich politická a ekonomická existence.
Moderní kapitalismus je postaven na parazitování mocných na bezmocných, sledujme statisticky globálně, kdo si kupuje drahé domy a drahá auta, nemoc a bohatství nikdo dlouho neutají, z utrácení za luxus, poznáme jistě to, kdo je zde tím, kdo ovládá bezcharakterní kariéristické politiky, jako loutky.
Miloš Zeman je jenom loutka, kterou ovládají milionáři, za vším jsou dneska veliké peníze, z politiků a byrokratů se stali bezcharakterní prostitutky, co se draho prodávají dolarovým milionářům, následkem je to, že se díky velikým úplatkům, politici a byrokrati u nás psychicky onemocněli, a tak se psychicky léčí, pomocí slivovice a kouření cigaret.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Komentář se zobrazí až po schválení moderátorem