čtvrtek 11. srpna 2016

Je pohřeb ubožáků nutný?

Každá doba a každá kultura má jiný názor na pohřeb ubožáků, v zaostalých kulturách, není žádný pohřeb ubožáků, a v moderních kulturách je pohřeb ubožáků, který je ale velmi ubohý. Nejhorší je situace za války, to se s lidskými mrtvými těly zachází nejhůře, a jsou zde běžné hromadné hroby.
Pohřeb je úzce spojen s tím, jakou hodnotu, měl pro druhé ten kdo zemřel, ten kdo zde byl na hovno, musí počítat s tím, že i jeho pohřeb bude stát za veliké hovno. Jak vlastně došlo k tomu, že se začali lidi pohřbívat?
Vše začalo se vznikem nerovnosti mezi lidmi, a ten kdo byl zde mocný, ten byl i pohřben, bezmocný člověk nebyl pohřben, a jeho mrtvé nahé tělo, bylo hozeno do jámy, nebo do řeky. Náš konzumní svět je o ekonomických hodnotách, a i na mrtvé tělo se hledí jako na hodnotu, proč se z nás všech zde, vlastně stali lakomí sobci?
Příčinou je zde naše sobecké toužení po tom, abychom se měli lépe, takto vznikla konzumní sobecká uzavřená kultura, plná kultů a zázraků, sociální politika slibuje voličům ekonomické zázraky, a svaté náboženství slibuje pokorným věřícím posmrtný pobyt v ráji, a hříšníkům vyhrožuje peklem.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Komentář se zobrazí až po schválení moderátorem