pátek 19. srpna 2016

Je moderní doba závislá na elektřině?

Bylo zjištěno, že v USA je možné dát polovině všech zaměstnanců výpověď, pokud se vše; automatizuje, optimalizuje, digitalizuje, robotizuje, restartuje, atd. logicky polovina lidí co soukromě podniká a obchoduje, taky přijde o svoje podnikání, nebo o svoje obchody.
Zaměstnanost je v USA uměle vytvořená tím, že se zde málo modernizuje, mnozí si naivně myslí, že pokud mají vysokou školu, a státní zaměstnání, že se nemusí bát o to, že budou v USA nezaměstnaní.
Podívejme se do roku 1916 v tom roce byla uvedena do provozu elektrická tramvaj, porovnejme to, jak vypadala tato tramvaj, s dnešní moderní tramvají. Za sto let se změnilo vše od základů, a nastala doba závislá na elektřině a benzínu.
Pokud bych před sto lety napsal knihu popisující rok 2016, tak bych byl označen za blázna a idiota, a nikdo by mě neuvěřil, že za pouhých sto let, zde bude mobilní telefon s internetem, a že budeme létat letadly levně na veliké vzdálenosti.
Jsme v otázce evoluce skeptiky, protože máme strach ze změn, jenže ten kdo je dneska skeptický, ten neuspěje v moderním světě, kde se vše rychle mění.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Komentář se zobrazí až po schválení moderátorem