úterý 30. srpna 2016

Ano, vše je loutkové divadlo

Proč v představách často nedočkavě porcujeme tělo zvířete, které ještě běhá živé po lese? Naše ideologie je založená na představách jistot a výhod, realita nám neustále dokazuje to, že náš svět je plný nejistot a nevýhod. Poslední dobou zde je mnoho módních trendů, jako třeba bytová mobilita, kdy se lidi stěhují za ubohou nejistou prací, na veliké vzdálenosti, a tak vznikají logicky místa, kde je nedostatek bytů, jde o velkoměsta, a jinde je zase nadbytek bytů, zde jde o vesnice.
Doba kdy někdo zemřel v domě, ve kterém se narodil, skončila, to že se během života člověk často stěhuje, se bere jako něco, co je normální. Jenže každá změna, má pro lidi i následky, se ztrátou jistot a výhod, se z lidí stávají bezcitní a bezcharakterní vojáci, co mají ubohé zelené mozky v zelené konzervě. Zajímavé je to, že ti co jsou nejmocnější a nejbohatší, se nikdy nestěhují za prací, jak je to možné?
Bohatí lidé už nepracují, a jenom něco pyšně reprezentují, je to podle hesla rozděluj a kraluj, takto vznikly akciové nadnárodní obrovské korporace, které mají v centru profesionály, co je ovládají, a bohatí lidé, jenom inkasují zisky z akcií, podobně funguje i politika a náboženství, vše je loutkové divadlo, a odhalit ty co skrytě ovládají mocné loutky, to je většinou už nemožné.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Komentář se zobrazí až po schválení moderátorem