čtvrtek 11. srpna 2016

Ano, statistika objektivně elitě zrcadlo nastavuje

Podle statistiky zde pracuje 5 047 149 lidí a 256 361 je nezaměstnaných, důchodců je zde 2 384 199, celkově je zde 10 553 843 obyvatel. Zdánlivě tedy je vše v pořádku, protože statisticky polovina obyvatel, dokáže prací uživit všechny obyvatele.
Zdání ale klame, je třeba si uvědomit to, že pracujeme proto, aby z naší profesionální práce byl veliký ekonomický užitek, a v tom je jádro ekonomického problému u nás. Ekonomický užitek z naší práce je zde bohužel velmi malý, a tak je zde otázka, a co je příčinou, že je užitek z naší práce velmi malý?
Vysvětlení je jednoduché, představte si divadlo kde je tisíc sedadel pro diváky, divadlo má zisk pokud je obsazeno minimálně 500 sedadel, jakmile je obsazeno 400 sedadel, má divadlo z představení už ztrátu, logicky největší možný zisk má divadlo, když je osazeno všech tisíc sedadel, protože je toto divadlo známé a populární. Každý zaměstnanec je zaplacen obrazně podle toho, kolik přijde do divadla diváků, průměrný zaměstnanec jako jedinec, nemůže mnoho ovlivnit to, kolik diváků přijde do divadla.
Pokud nějaké divadlo zkrachuje, tak tím mají okolní divadla logiky více diváků, následkem je snaha o to, aby konkurenční divadla zkrachovala. Pokud socialistická divadla zkrachovala, tak z toho měla kapitalistická divadla veliký užitek, protože do kapitalistických divadel, přišlo logicky více diváků, je to jako ve sportu, ten kdo vyhraje se má dobře, a ten kdo prohraje, ten se má zle.
Zde se dostáváme k problematice nadnárodních korporací, které jsou velikými divadly, s velikou globální návštěvností, a tato globální divadla likvidují ekonomicky a politicky národní divadla, pomocí podrazů a vydírání, podívejme se třeba na obrovské daňové úniky, u všech nadnárodních korporací, na veliké ekonomické globální ryby, nemají malé chudé národy daňové sítě.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Komentář se zobrazí až po schválení moderátorem