pondělí 29. srpna 2016

Ano, sociální nůžky se rozevírají

Systémy jsou buď uzavřené, nebo otevřené, některé systémy jsou někde uprostřed. Otevřený systém pružně reaguje na změny a uzavřený systém na změny nereaguje, náboženství je uzavřený systém a tržní ekonomika je otevřený systém. V přírodě převažují otevřené systémy, které pružně reagují na změny, v naší kulturní civilizaci zase převažují systémy uzavřené změnám, založené na víře v zázraky po volbách nebo po smrti těla.
Otevřený systém znamená eliminování všeho co je zde nehodnotné, pokud je subjekt nebo objekt nehodnotný v otevřeném systému tak je brzo eliminován, říkáme, že otevřené systémy jsou asociální, a uzavřené systémy jsou sociální. Pracuješ pomalu a chybně tak jsi dlouho nezaměstnaný, a brzo z tebe bude díky exekutorům bezdomovec.
Pracuješ rychle a bezchybně, tak máš dobré a jisté zaměstnání, díky kterému si užíváš s rodinou života. V současnosti je zde jasný přechod od uzavřeného systému k otevřenému systému, a tak bezdomovců všude přibývá a přibývá zde i mnoho milionářů, sociální nůžky se rozevírají, a snahy o zavedení sociální ekonomiky, jsou brány mocnou elitou už jako ekonomická utopie.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Komentář se zobrazí až po schválení moderátorem