pátek 5. srpna 2016

Ano, lidi jsou politicky a ekonomicky negramotní

Ano, politická lež je levnou náhražkou za ekonomickou pravdu. Lidi jsou politicky a ekonomicky negramotní, a následkem je jejich ekonomická a psychická bída, jak odstranit konečně ekonomickou a politickou negramotnost, u pracujícího lidu? Řešení je systémově jednoduché, místo lidí zde budou roboti, člověk je zastaralý model zaměstnance, protože on nedokáže pracovat jako robot, a zaměstnavatelé nutně potřebují zaměstnance, co budou pracovat jako roboti. Mnozí si o mně nejspíše myslí, že nejsem normální, protože beru lidi jako by to byli jenom věci.
Lidi mají nejspíše špatnou paměť, podívejme se na to, jak tato konzumní civilizace funguje, prioritou je zde centralizace, ten kdo je v centru se má dobře a ten kdo není v centru ten se má zle, dostat se do centra je obtížné, protože ekonomický ráj je zde jenom pro 1% lidi, a 99% lidí musí existovat v očistci. Ten kdo existuje v konzumním očistci, je pro ty co existují v ráji jenom věc, a podle toho s ním i jednají. Veliké války a revoluce jasně odhalují to, že ten kdo není v ráji, je pro ty co jsou v ráji jenom ubohá věc, se kterou si můžou dělat, co je napadne.
Na to nemá cenu myslet, když to lidem už nemyslí. Na co má vlastně cenu zde myslet? Má cenu myslet na to, co povede k našemu existenčnímu úspěchu, život je experiment, ve kterém se má dobře jenom to, co je existenčně úspěšné, a zle se má to, co je existenčně neúspěšné, úspěšné je zde to co je v něčem lepší. Jedna věc je chtít být úspěšný, a druhá věc je uspět ve veliké konkurenci a boji o výhody a jistoty, většinou je každý růst jenom prázdnou bublinou, která brzo praskne.
Jak poznat jestli to co rychle zde existenčně roste, není jenom bublinou, která brzo praskne? Je třeba odvážně optimálně píchnout, do toho co vypadá jako bublina, problém je v tom že všechny pyšné a lakomé bubliny, dělají vše pro to, aby do nich nebylo možné kriticky mediálně píchnout, a tím odhalit to, že jde jenom o ubohou existenční bublinu, která brzo praskne.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Komentář se zobrazí až po schválení moderátorem