čtvrtek 11. srpna 2016

Ano, jsme banánovou republikou

Vše je zde v pohybu, často zde dochází k tomu, že se pohyb z nějakého důvodu zastaví, a to většinou znamená problém, ekonomika je o pohybu peněz, jakmile se peníze v ekonomice zastaví, je zde ekonomický problém. Peníze se v ekonomice zastavují, díky ekonomické diktatuře, každá ekonomická diktatura je zde dočasně, co je, a co není, ekonomická diktatura?
Ekonomická diktatura je tam, kde je ekonomika složitá, tam kde je ekonomika jednoduchá, tam není ekonomická diktatura, centralizace a monopoly vytvářejí ekonomickou a diktaturu, kdy ekonomický zisk je násilně chybně přerozdělován hloupou mocnou elitou, tak aby se měla mocná nepracující elita zde dobře, a pracující člověk se zde měl zle, co je dovoleno bohatým, to je zakázáno chudým.
Naivní lidé se často snaží soukromě podnikat v ekonomické diktatuře, a brzo zkrachují, díky složitosti centrální ekonomiky, problém ekonomické diktatury, se podobá problému se slabými pojistkami v bytě, pokud zapojíte více spotřebičů, tak vám pojistky vypadnou.
Díky ekonomické diktatuře, jsou vaše ekonomické zdroje omezené, a tím jste v začarovaném kruhu ekonomických problémů, a nakonec to jistě skončí, ukončením vašeho soukromého podnikání. Diktatury jsou jako armáda, a tak dělají z lidí vojáky, armáda se má dobře, pokud vítězí nad nepřítelem, a tak je zde mnoho válečné kořisti, pokud ale armáda prohraje válku, tak se má armáda zle.
Problémem je zde to, že armáda nevytváří prací zisk, ona jenom parazituje, a každé parazitování je dočasné, protože parazit nakonec jistě zabije hostitele. Sledujme globálně statisticky objektivně utrácení peněz u objektů a subjektů, investice jsou objektivním ukazatelem o pohybu peněz, proč někdo umí investovat, a někdo investovat neumí?
Z díla se pozná tvůrce, pokud je tvůrcem hlupák, tak jeho dílo je i hloupé, a nemá zde žádnou hodnotu, podívejte se na internet, zde je mnoho stránek a blogů, návštěvnost jasně ukazuje, co je zde hodnotné a co není hodnotné. Nebo se podívejme na fotky, co jsou na internetu, na jednu hodnotnou fotku, je zde milion nehodnotných fotek, hodnotu má to, co je vzácné, a bez hodnoty je to, co je snadno dostupné zdarma.
Jakmile přestane být práce průměrného člověka vzácná, tak ztratí ekonomickou hodnotu, a tím se pohyb peněz v ekonomice zastaví, ekonomické diktatury jsou založené na tom, že práce člověka nemá hodnotu, hodnotu má v diktatuře jenom práce těch, co jsou v centru ekonomické diktatury, a rozhodují sobecky o nás, bez nás.
Zkuste si v Praze pracovat za minimální mzdu, když spočítáte nutné náklady na; bydlení, oblečení, stravu, dopravu, informace, atd. tak zjistíte, že vaše ubohá mzda vám nestačí, ani když vaše existenční náklady optimalizujete, následkem je bída a nezaměstnanost. Pro ekonomické emigranty ze zaostalých zemí, jsme jenom tranzitní zemí, protože statisticky jsme, ubohou zaostalou banánovou republikou.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Komentář se zobrazí až po schválení moderátorem