čtvrtek 11. srpna 2016

Ano, fotografický prostitut, prodává to, že umí ovládat profesionálně fotografickou techniku

Někdo umí umělecky fotografovat, a jiný si hraje na to, že umí umělecky fotografovat, z dálky vypadá vše jinak než z blízka, poslední dobou je zde snaha o vymývání mozků pomocí komerčních fotografických symbolů, a tak se dělají z druhých hlupáci, čas ale pozná, co je skutečně umělecky hodnotné, a co zde nemá hodnotu.
Klasickým komerčním fotografickým symbolem je prezentovat to, co je módní a drahé, krásné fotomodelky, co jsou v krásném drahém prostředí, co to je? Je to komerční divadlo, kde místo čisté reality, je jenom umělý ráj, ve kterém je vše udělané tak, aby se to ubožákům líbilo, ten kdo žije ve špíně je uchvácen čistotou.
Tak jako prostitutka prodává tělo, tak fotografický prostitut, prodává to, že umí ovládat profesionálně fotografickou techniku, od fotografického prostituta, ale nemůžete očekávat cit a lásku, on je jenom strojem na peníze, a peníze mu nesmrdí.
Fotograf je jako víno, on musí psychicky uzrát, problémem je zde droga a sex, pokud je fotograf otrokem sexu a drog, tak podle toho i jeho fotky vypadají, myšlení na sex a drogy se promítá do jeho díla a z jeho fotek na nás křičí sex a drogy.
Pravím vám, v obyčejnosti je neobyčejnost, v jednoduchosti je dokonalost, v minulosti na fotografické technice záleželo, ale dneska už na technice nezáleží, moderní amatérské zrcadlovky, umí udělat dokonalé fotografie, stačí jenom stisknout spoušť ve správný čas, na správném místě, a o tom to je!
Pokud jste na špatném místě, nebo jste někde ve špatný čas, tak umělecké snímky neuděláte, i když máte sebou drahý profesionální štáb lidí, který je vám jako fotografovi k dispozici! Někdy máte štěstí a jindy štěstí nemáte, jde o to být trpělivý, a jít na stejné místo třeba stokrát, než ty místa kde bude fotografovat dokonale poznáte.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Komentář se zobrazí až po schválení moderátorem