neděle 31. července 2016

Vše jde vyřešit, pokud věříte ve svoje schopnosti

Víra není jenom otázkou spojenou s Bohem, můžeme věřit třeba v to, že díky našemu učení a práci, se budeme v budoucnosti mít lépe, nebo že se uzdravíme, pokud budeme žít zdravě. Poslední dobou díky konzumaci drog a díky nadbytku konzumních informací, dochází k tomu, že lidi málo věří a mnoho pochybují.
Tak je pro ně každá maličkost neřešitelným existenčním problémem, je to možné spatřit u lidí co jsou chudí, ale i u bohatých lidí. Víra se bere obecně jako svatý podvod, který nefunguje, a to je veliká chyba, pokud nemocný nevěří v to, že se díky víře uzdraví, tak by se měl jít podívat do krematoria.
Připadá mě to zde někdy, jako by vše fungovalo na dálkové ovladače, kdy po stisknutí tlačítka, očekáváme vyřešení problému, tak to ale zde nefunguje, protože dálkově ovládat můžeme akorát televizi, ale nelze tak už ovládat naši budoucnost. Život to jsou vztahy v nás a okolo nás, vztahy jsou závislé nejvíce na situaci a ekonomice, každý systém chce být sobecky existenčně úspěšný a tak je zde soutěž a boj o to co systémy milují a potřebují ke svojí existenci.
Vše je obrazně jako vystoupení v televizi, pokud vystoupíte v televizi v době, kdy lidi spí, tak bude vaše vystoupení sledovat minimum diváků, pokud budete prodávat zboží tam, kde lidi nemají peníze díky malým platům a nezaměstnanosti, tak prodáte minimum zboží, atd. Jsou situace, kde nelze uspět, a musíme proto hledat takové situace, kde lze existenčně uspět, nemá smysl zalévat plevel!

Žádné komentáře:

Okomentovat

Komentář se zobrazí až po schválení moderátorem