Ego, jenž jsi v nás, přijď království tvé egoistické, buď vůle tvá egoistická jak nahoře, tak i dole. Úspěch a štěstí dej nám dnes, a odpusť nám naše amatérské chyby, a neuveď nás v pokušení, být dobří ke zlým lidem, ale zbav nás od našeho toužení, co je nám soužením.

Vyhledávání

pátek 1. července 2016

Ten kdo umí žít, ten nechce zemřít

Lidi dneska umí profesionálně mnohé specializace, ale je dneska velmi vzácný člověk, co umí správně žít a tak nechce zemřít, co je to vlastně to že někdo umí žít? Často slyšíme to, že jsme si neužili; dovolenou, spánek, manželství, zboží, službu, film, knihu, jídlo, pití, atd. jde tedy o to, co máme optimálně použít, abychom si toho mohli i užít, problémem je že k životu není návod k použití, podle kterého bychom si mohli život optimálně užít.
Je sice mnoho knih a filmů co se snaží lidem dát návod k použití života tak aby si lidi mohli život užít, jsou zde dokonce i poradci co vám za odměnu poradí jak si život užít, statisticky ovšem je dokázané, že veškerá snaha dát lidem návod, jak si mají užívat života, aby si jej užili a nechtěli zemřít, je jenom naivní marnost. Veliký úspěch mají drogy, ovšem tato cesta je už posledním zoufalým pokusem jak si užít života.
Každý lidský život je originální, a tak potřebuje i originální návod, jak si tohoto života užít, v tom je jádro problému, že univerzální návody nefungují. Někdo si život užívá tím, že má rodinu, pro kterou žije, a jiný si život zase užívá tím, že cestuje po světě a fotografuje svět, jak poznat, jaká aktivita je spojená s tím, že si užíváme života?
Tam kde je čistá láska, tam je i užívání života, tam kde není čistá láska, tam si logicky života neužíváme; peníze, moc, popularita, autorita, úspěch, výhody, drogy, ideologie, atd. nemohou nahradit čistou lásku, současnost je plná náhražek, mnohé konzumní náhražky jsou velmi populární, a mnoho hloupých lidí jim podlehne, a tak si neužije život, a v depresi myslí na sebevraždu.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Komentáře se nemoderují