pátek 1. července 2016

Ten kdo umí žít, ten nechce zemřít

Lidi dneska umí profesionálně mnohé specializace, ale je dneska velmi vzácný člověk, co umí správně žít a tak nechce zemřít, co je to vlastně to že někdo umí žít? Často slyšíme to, že jsme si neužili; dovolenou, spánek, manželství, zboží, službu, film, knihu, jídlo, pití, atd. jde tedy o to, co máme optimálně použít, abychom si toho mohli i užít, problémem je že k životu není návod k použití, podle kterého bychom si mohli život optimálně užít.
Je sice mnoho knih a filmů co se snaží lidem dát návod k použití života tak aby si lidi mohli život užít, jsou zde dokonce i poradci co vám za odměnu poradí jak si život užít, statisticky ovšem je dokázané, že veškerá snaha dát lidem návod, jak si mají užívat života, aby si jej užili a nechtěli zemřít, je jenom naivní marnost. Veliký úspěch mají drogy, ovšem tato cesta je už posledním zoufalým pokusem jak si užít života.
Každý lidský život je originální, a tak potřebuje i originální návod, jak si tohoto života užít, v tom je jádro problému, že univerzální návody nefungují. Někdo si život užívá tím, že má rodinu, pro kterou žije, a jiný si život zase užívá tím, že cestuje po světě a fotografuje svět, jak poznat, jaká aktivita je spojená s tím, že si užíváme života?
Tam kde je čistá láska, tam je i užívání života, tam kde není čistá láska, tam si logicky života neužíváme; peníze, moc, popularita, autorita, úspěch, výhody, drogy, ideologie, atd. nemohou nahradit čistou lásku, současnost je plná náhražek, mnohé konzumní náhražky jsou velmi populární, a mnoho hloupých lidí jim podlehne, a tak si neužije život, a v depresi myslí na sebevraždu.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Komentáře se moderují