sobota 9. července 2016

Proč nechci kupovat zboží vyrobené v cizině?

Před sto lety se z ciziny dováželo jenom to, co nebylo možné zde vypěstovat nebo vyrobit, mnoho potravin zde nevypěstujete, a stejně tak i mnohé suroviny, zde nevytěžíte, tehdy je dovoz z ciziny logicky správný. V současnosti je statisticky polovina zboží co se u nás prodává dovezená z ciziny a 90% zboží jsme nemuseli dovážet a mohli jej nahradit zbožím, co si zde sami ve svých továrnách vyrobíme.
Lidově řečeno se z nás stala banánová republika, kdy jsme jenom ekonomikou kolonií a kolonizátoři s námi zacházejí jako s ekonomickými galejníky, pracuješ pomalu a chybuješ, tak bude z tebe díky kontrolnímu systému brzo bezdomovec, vyždímat ekonomicky zaměstnance, a potom je existenčně eliminovat, to je objektivně statisticky konzumní realita u nás.
Pro ekonomistické mladé přistěhovalce co věří na Islám, jsme tranzitní zemí, protože u nás je banánová republika, a oni se chtějí dostat do takové republiky, kde se budou mít ekonomicky velmi dobře, následkem bylo logicky nedávné vystoupení bohaté Anglie, z chudých EU. Někteří zaměstnavatelé, si stěžují na to, že mají málo hodnotných zaměstnanců, pravdou je, že ten kdo je kvalitním zaměstnancem, má snahu od nás utéci tam, kde není banánová republika.
Jako by těch problémů nebylo málo, tak přichází období globální nezaměstnanosti, příčinou zde je; centralizace, veliké daně, veliké poplatky, veliké regulace, byrokratismus, přelidnění, degenerace, automatizace, optimalizace, digitalizace, globalizace, atd.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Komentáře se moderují