čtvrtek 21. července 2016

Proč lidi nevědí, co vlastně chtějí?

Starý počítač je mrtvý, ať žije nový počítač. Vše je zde dočasně, počítače a mobilní telefony se stali běžným konzumním zbožím, které je zde dočasně, heslem je neopravovat, ale nahrazovat, pokud je Bůh chybný, tak jej nahradíme novým Bohem, není jeden nesmrtelný Bůh, ale je zde nekonečné množství, smrtelných Bohů. Fascinuje mě otvírání obalů, některé obaly jsou ale pro konzumenty problémem, pokud se rozhodnete pro sestavení počítače, tak máte o zábavu postaráno, pro specialistu maličkost a pro začátečníka, je to veliký problém. Většina lidí proto volí už sestavený počítač, ve kterém je většinou nahraný operační systém Windows.
Proč lidi nechtějí nový počítač, a snaží se o to, aby jim starý počítač sloužil mnoho let? Problémem je strach změn, na něco si zvykneme, a s příchodem nového, si zase musíme zvykat na to co je nové. Inteligentní je to co se umí naučit novému, díky tomu že se umíme učit novému, jsme stvořili konzumní civilizaci. Při výběru počítače je třeba vědět jistě, co vlastně chci, budu ten počítač přenášet, nebo jej nebudu přenášet, potřebuji na něm hrát moderní hry, nebo na něm hry hrát nebudu. Má ten počítač být drahý, nebo levný, má mít malou spotřebu elektřiny, nebo na spotřebě elektřiny nezáleží, atd. Proč lidi nevědí, co vlastně chtějí? Problémem lidí jsou deprese, způsobené nedostatkem toho, co je jim zde drogou, a pokud je člověk v depresi, tak neví, co chce.
Náboženství je klasickou ukázkou lidí v depresi, a následkem je mnoho problémů, protože ten kdo věří v zázraky, ten neví, co opravdu chce, a tak nakonec skončí u násilí. Prioritním problémem je deprese, ten kdo je v depresi, ten i chybuje, o tom nikdo dneska už nepochybuje. Pokud budeme hledat příčiny deprese, tak dopějeme k tomu, že hlavní příčinou deprese u lidí je to, že jsou hříšníky, evoluce trestá hříšníky depresí. Hříšník tvrdí, že si musí užít života, protože život je krátký, problémem je to, že hříšník si užívá života, jenom když mnoho hřeší. Podívejme se na to, co hříšníci dělají na počítači nejvíce, zjistíme to, že se pro ně stal počítač jenom stroj na to, aby mohli mnoho hřešit, a je to jenom marnost, se snažit to nějak změnit.