pátek 15. července 2016

Nenič si zdraví tím co je hříšné

Kdo je v nás tím, který rozhodne o tom, že máme spáchat nějaký veliký hřích? Jde o inteligenci, která situaci řeší tím, že z nás dělá hříšníky, inteligence je následkem našeho učení, naučili jsme se hříšně řešit problémy a tak je už nedokážeme řešit tak abychom nebyli hříšní, největším hříchem je pýcha, která je způsobená výhodami a jistotami, které zde máme. Pokorný člověk se řídí heslem, ten druhý je blázen, a proto se budu k němu chovat jako k bláznu, pyšný člověk se řídí heslem, ten druhý je normální, a proto se budu k němu chovat, jako k normálnímu člověku.
Morálka je o tom pochopit to že žijeme v konzumním blázinci, kde nejsou normální lidi, k bláznům jsme tolerantní, protože víme, že oni jsou blázni, a my s tím nic už neuděláme. Nemorální společnost je tam, kde se ten druhý považuje za normálního člověka, a tak zde není tolerance, a snažíme se vychovat násilím druhé lidi, následkem je deprese, a hříšné myšlenky na; pyšnost, lakomost, lež, krádež, zradu, podrazy, vydírání, drogy, atd.
Vše je o příčině a následku, to co jsme dneska zaseli to brzo sklidíme, pokud jsme zaseli do svého myšlení pokoru tak brzo sklidíme duševní klid, ten kdo zasel do myšlení pyšnost, ten brzo sklidí duševní neklid, a tak bude konzumovat alkoholické nápoje a kouřit tabák, nebo brát prášky na depresi. Napiš si na papír svoje klady a svoje zápory, potom se nad tím co jsi napsal, zamysli, tvoje zápory jsou jako zbytečná zátěž, která ti brání v tom, abys byl šťastný.
Nechtěj násilím změnit hříšnou společnost, chtěj změnit jenom sebe, ukaž hříšné společnosti to, že jsi pokorný svatý člověk svým praktickým hodnotným dílem, falešná slova mohou druhé na krátkou dobu oklamat, ale dílo zde po tobě zůstane dlouhou dobu, z díla je spatřen tvůrce. Buď lokomotivou, která táhne vlak, nebuď jenom ubohým vagónem, který je závislý na lokomotivě, lokomotivou je zde ten, kdo je pokorný a tak on může táhnout mnoho pyšných lidí, co myslí jenom na to, co je hříšné, a tak si ničí zdraví drogami a hříšnými myšlenkami.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Komentář se zobrazí až po schválení moderátorem