pondělí 4. července 2016

Nebuď zvědavý na budoucnost

To co bylo, nezměníš a o tom co bude nic nevíš, současnosti správně nerozumíš, to je realita, čas je jenom fyzikální symbol, který nám pomáhá v pochopení reality, ve skutečnosti tedy čas není, je jenom tvoje subjektivní realita, a to co není pro tebe reálné, to je iluze. Je třeba pochopit to, že inteligence používá mnoho symbolů, aby si tak mohla zjednodušit to, co je pro ni moc složité, třeba Bůh je náboženský symbol a nula je matematický symbol.
Proč jsou hlupáci zvědaví, a obtěžují moudré lidi hloupými otázkami? Hlupáci se stydí za to, že jsou hlupáky, teoreticky by knihy a internet mohli hlupákům odpovědět, jenže problém je v tom, že obsah knih a obsah internetu, vytvářejí nejvíce hlupáci, moudrý člověk je vzácný jako zlato, a tak o moudrých lidech říkáme, že je to zlatý člověk.
To že je někdo zde na vrcholu nějaké existenční pyramidy, neznamená to, že je on zlatý člověk, většinou na vrcholu existenční pyramidy, je inteligentní kariérista. Z dálky může podvodník vypadat jako kouzelník, a z blízka poznáme, že je to podvodník, proto je zde veliká snaha, zabránit druhým v tom, aby z blízka poznali ty, co se zde mají dobře, dobře se utajil, a tak dobře jako parazit si zde i v klidu žil, o tom je ekonomika a politika.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Komentář se zobrazí až po schválení moderátorem