neděle 3. července 2016

Inteligentní kuchařka

Tak jako naše tělo ke svojí existenci potřebuje potravu a pití, tak i naše inteligence potřebuje ke svojí existenci taky existenční zdroje, aby mohla optimálně fungovat. Inteligence konzumuje informace a programy, primitivní inteligence se spokojí s informacemi a programy v syrové podobě, tak jako primitivní tvorové konzumují jenom syrovou potravu a nijak si potravu neupravují.
Pokud se díváme na film nebo posloucháme ze sluchátek hudbu, tak konzumujeme inteligentní potravu, která byla podle nějakého receptu upravená, aby inteligentním konzumentům chutnala. Tak jako každý máme jiné chutě na jídlo a pití tak i každý má jiné nároky na to co jeho inteligence konzumuje, není tedy recept ten, co by se zavděčil všem.
Podívejme se na hlavní postavy, co jsou v; knize, divadle, filmu, atd. stejně tak inteligentní pokrm potřebuje hlavní suroviny, ze kterých se pokrm připraví, hlavní surovinou je; napětí, tajemství, úspěch, štěstí, láska, strach, humor, situace, čas, kulisy, kostýmy, atd. Pokud máme už všechny suroviny tak podle receptu je zpracujeme na pokrm pro naši inteligenci, někdy pokrm nabídneme i jiným lidem, a od nich získáme hodnocení toho, jak jim ten pokrm chutnal.
Takto zhruba vznikají všechny pokrmy pro lidskou inteligenci a některé pokrmy se stávají klasikou, protože každému chutnají, jde třeba o; fráze, bonmoty, lidová přísloví, podobenství, bajky, pohádky, zajímavé výroky z knih a filmů, atd. Pověz mě, co tvoje inteligence nejradši konzumuje, a já ti povím, kdo skutečně jsi.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Komentář se zobrazí až po schválení moderátorem