neděle 17. července 2016

Esej o principu parazitování

Proč je v nás a okolo nás tolik parazitů? Parazitování přináší parazitům výhody a jistoty, naopak hostitel trpí nevýhodami a nejistotami, soutěž a boj je zde tedy jenom o příležitost k parazitování, statisticky globálně 1% bohatých lidí sobecky parazituje na 99% chudých lidí, a nikdo neví jak tento centrální kastovní a třídní uzavřený systém, zpodobňovaný často ekonomickou pyramidou, optimálně rychle změnit, co je dovoleno bohatým, to je zakázáno chudým, o tom je konzumní civilizace.
Tuční kapři si přeci dobrovolně nevypustí rybník, kde se mají díky výhodám a jistotám dobře, z utrácení za luxus poznáme zde tyto tučné kapry, co si kupují drahá auta a drahé domy. Nejde o nový problém, jde o problém, který vznikl v okamžiku, kdy zde vzniklo násilné vybírání; cla, poplatků, daní, atd., které se zpočátku vybírali naturálně, a později v penězích.
Vrazi a zloději opustili lesy a pouště, a přestěhovali se do hradů a zámků, zloděj takto honí zloděje, a lhář považuje druhé za lháře, to naše konzumní realita už velmi dlouho zde je. Zlo zde většinou spáchal ten kdo z toho má největší prospěch, toužení po úspěchu má za následek deprese.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Komentář se zobrazí až po schválení moderátorem