pátek 22. července 2016

Ano, za vším je pyšnost a lakomost

Pokud vědecky a statisticky vyhodnotíme konzumní civilizaci, dospějeme k tomu, že se zde vše točí kolem pyšnosti a lakomosti, následkem je pokrytecká ideologie, která hlásá pravdu a lásku, ale jedná tak že lže a nenávidí lidi. Koncentrační tábory, ve kterých se lidi v plynových komorách vraždili po milionech, odhalili to, že pro elitu je obyčejný člověk jenom obtížný hmyz, který lze hubit jedovatým přípravkem na hubení hmyzu. Stydíme se za nahotu a bídu protože jsme pyšní a lakomí, štěstí zde nacházíme jenom v tom, že zde získáváme výhody a jistoty.
Vše je zde jenom pokrytecké divadlo a všechny ideologie to jsou jenom divadelní hry, ve kterých si čerti hrají na anděly, ten kdo se má zde velmi dobře ten je zde i parazitem, z díla se pozná tvůrce, jaké je zde dílo naší vlády? Dílem naší pyšné a lakomé vlády je zde nezaměstnanost a bída, dříve lidi mysleli na to, jak slušně zde žít, dneska lidi myslí na to jak přežít a nezemřít. Není zde demokracie, protože lid zde nevládne, vládne zde byrokratická centralizace.
Ve všech bohatých organizacích působí mechanismy a tendence, které nutně vedou ke vzniku vlády několika málo osob, jako mocenské struktury. Vedení velkých komplexních organizaci se vždy dříve či později zvrtne k centralizaci, když se začne více zajímat o uchování si nabyté moci než o původní cíle skupiny organizace. Každá organizace se dělí na vedoucí menšinu a vedenou většinu, přičemž o všech důležitých otázkách rozhoduje pyšná a lakomá menšina. Demokracii znemožňují tři tendence spočívající v podstatě lidské přirozenosti, politického boje a organizace.
Aby organizace předešly těmto tendencím směřujícím k centralizaci, autoritářství a byrokracii, musí zajistit pár kroků: Musí být zachovány pravidelné měsíční změny u centrálního vedení, tak aby si nikdo nestihl upevnit své mocenské postavení natolik, že by se již nedal snadno odstranit. Lídři nesmí získat absolutní kontrolu nad centralizovanou administrativou.
Pokud se udržuje komunikace mezi lídry, rozhodnutí se dělají společně u kulatého stolu a přitom se udržuje měsíční výměna vedení, byrokracie vzniká hůře. Byrokratické odosobnění a odebrání moci jednotlivce nad ním samým způsobuje, že lidé poslouchají moc až příliš, spíše rituálně než vědomě. Rezignují na své postavení, protože vědí, že stejně nic proti centralizaci nezmůžou.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Komentář se zobrazí až po schválení moderátorem