pondělí 4. července 2016

Ano, vynalézáme to co je už vynalezené

Elita složená z vysokoškoláků, neustále vynalézá to, co je už vynalezené, podívejme se do vesmíru a přírody, můžeme snad vynalézt něco, co ve vesmíru a přírodě není už dávno vynalezené, připadá mě to, jako by byla elita zavřená ve vězení, a zde byla izolovaná od reality, a tak nevěděla o tom, co je už vynalezené. Z dálky se mohou jevit naše vynálezy jako něco co zde nebylo, zblízka poznáme, že to už zde bylo.
Dalším problémem je, že nedomýšlíme, co se stane, když něco teoretického, zavedeme bez otestování do praxe, zajímavý je přístup počítače k operačnímu systému, pokud udělá operační systém chybu, tak technika nefunguje, musí přijít specialista, který chybu opraví, není zde snaha u počítače nějak řešit to, že je v operačním systému, nebo programu chyba. Představme si, že by stejně postupovali lidi, dostali by malou výplatu, a tak by nechodili do zaměstnání, a čekali by na to, až jim zaměstnavatel dá velikou výplatu.
Nebo by lidi nebyli spokojení se; zákony, regulacemi, morálkou, atd. a tak by neplatili daně a čekali by na to, až se; zákony, regulace, morálka, atd. změní tak že lidi budou spokojení. Zaměstnavatel může dát výpověď několika neposlušným lidem, ale nemůže dát výpověď všem lidem, co zaměstnává, to by znamenalo jeho jistý zánik! Zaměstnanci pořád ustupují zaměstnavatelům, až to celé dospělo k tomu, že už jeden krok ustoupení zaměstnavatelům, znamená jistý pád do dluhové propasti, a ze zaměstnance, se stává díky nenažraným exekutorům rychle bezdomovec.
Podívejme se do minulosti, jak zde vše bylo dočasně, každé mocné a bohaté centrum je zde dočasně, když už nemají lidi kam existenčně ustupovat, tak se centralismus zhroutí, a je zde ekonomická a politická krize. Tou chybou, díky které se vše hroutí je centralizace, fungující rodina je základem ekonomiky a politiky, pokud sobecký centralismus eliminuje rodinu, tak brzo následuje krize.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Komentáře se moderují