neděle 24. července 2016

Ano, dokonalé dílo nejde kritizovat

Vše se mění a tak jistota zde není, některé změny jsou příjemné, jiné změny jsou nepříjemné, některé změny jsou na povrchu, a jiné změny jsou skryté pod povrchem. V některé situaci je dobré bojovat, a v jiné situaci je lepší se boji vyhnout, a zbaběle utéci, protože naše porážka je jistá, to co je správné dneska pro mě to může být pro tebe zítra chybné, je to tak snadné se uzavřít před problémy, ale tím nic nevyřešíme, a jenom si nové problémy způsobíme.
Snadný úspěch nemá žádnou hodnotu a stejně tak nemá smysl se snažit o úspěch tam, kde nemáme žádnou naději na úspěch, jde o to hledat to co je pro nás výhodné a jisté, pokud to nalezneme tak to musíme milovat a ochraňovat před konkurenty, je rozhodně lepší skepticky pochybovat něž všemu věřit a tím mnoho chybovat, moudrost je v tom že se poučujeme z chyb druhých.
Jenom hlupák se poučuje z vlastních chyb, nejhorší je ovšem blbec, protože on se nepoučí ani z vlastních chyb. Je to jako sestavení počítače, můžeme za málo peněz sestavit dobrý počítač, nebo můžeme za hodně peněz sestavit špatný počítač, na každé součásti počítače záleží a mnohdy jedna chybná součástka, nebo chybný operační systém, či chybný ovladač, může znehodnotit kvalitu a výkon celého počítače.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Umělá inteligence eliminuje automaticky vše co je vadné a chybné