sobota 4. června 2016

Proč jsme klamáni od narození do smrti?

Největším vynálezem je dneska mobilní digitální technika, nejsme už vázáni na kancelář a byt kde je k dispozici napojení na elektřinu a internet. Jako první zde začali tranzistorová rádia a potom přišli mobilní telefony, dneska zde jsou malé počítače s odpojitelnou klávesnicí které lze používat i jako tablety. S výběrem digitální techniky je mnoho problémů, následkem jsou ohnivé diskuse o tom co je optimální a co je jenom zmetek. Nejhorší je podle mě výběr fotoaparátu, zákazníci nevědí co chtějí a výrobci nevědí co jim mají vlastně nabídnout?
Veliké spory se vedou o to jaký snímací čip má mít digitální fotoaparát, čím větší je čip, tím menší je hloubka ostrosti a tím zde jsou problémy s neostrými snímky, které byli chybně automatikou zaostřené, doba kdy se ručně zaostřovalo a ručně se nastavil čas a clona, je už dávno pryč, každý se spoléhá na inteligentní automatiku, ovšem tato malá inteligence za moc nestojí.
Digitální konzumní technika je dělaná na to, aby fungovala asi pět let, a potom jsme si koupili novější model, který má vše už o mnoho lepší. Výrobci se snaží do výrobků vložit skrytá kurvítka, abychom výrobek vyhodili a koupili si nový výrobek, jsme klamáni od narození do smrti, začíná to altruistickými pohádkami, a končí to drahým mobilním telefonem, který někdo vybavil škodolibě kurvítkem, a někdo jiný jako kurva vás zase monitoruje, kde jste, a odposlouchává vaše soukromé telefony.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Komentář se zobrazí až po schválení moderátorem