pátek 24. června 2016

Ano, vládnoucí elitě dobrota smrdí

Pro elitu je zisk na prvním místě, ten kdo chce mít zde z něčeho veliký zisk, ten nemůže být dobrý, základem pro veliký zisk je monopol, pokud máte monopolní obchod nebo podnikání tak máte i veliké zisky, konkurence dělá z elity ekonomické ubožáky, a tak je elita existenčně závislá na monopolech.
Monopol to je obrazně vojenská diktatura, kde jde prioritně o to, jakou máte v monopolu mocenskou pozici, nemůžete chtít od generála dobrotu a o tom to zde je! Mnoho se dneska hovoří o ekonomické globální mafii, která parazituje globálně na práci dělníků a vysokoškoláků, a nutí pomocí dluhů pracující k tomu, aby se z nich stali ekonomičtí galejníci.
Představme si to, že bychom měli 10 prezidentů republiky, a museli by vše řešit u kulatého stolu, pomocí hlasování, takto by se zabránilo vyhlášení amnestie a předčasného ukončení dlouhých soudních sporů, navíc by zde byli náhradníci, pro případ nemoci nebo dovolené.
Je statisticky doloženo, že společná rozhodnutí, jsou lepší než rozhodnutí jedince. Elita se musí konečně naučit týmové spolupráci, kdy zde už není možné to, že by někomu přeskočilo z pití slivovice v hlavě, a on by potom označil voliče za neandrtálce.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Komentář se zobrazí až po schválení moderátorem